Сталася нова атака на ЗАЕС – Гроссі

Сталася нова атака на ЗАЕС - Гроссі

Фото: Getty Images Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі

Експертам було відмовлено в доступі до навчального центру де ймовірно стався вибух, для оцінки масштабів інциденту.

На Запорізькій атомній електростанції, яку окупували росіяни, знову лунали вибухи. Окупанти заявили, що станцію спробував атакувати безпілотник. Про це у четвер, 18 квітня, йдеться йдеться в заяві Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Як розповіли представники МАГАТЕ, які знаходяться на об’єкті, цього разу обійшлося без пошкоджень або людських жертв. Самі представники моніторингу почули вибух о 10.35 ранку за місцевим часом.

Однак групу експертів не допустили до навчального центру, який начебто опинився під ударом дрона, посилаючись на потенційні ризики безпеці.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що “хто б не стояв” за вибухами на станції, вони ігнорують заклики міжнародної спільноти для запобігання ядерної аварії.

“Досі удари безпілотників не ставили під загрозу ядерну безпеку на об’єкті. Але, як я заявив Раді Безпеки ООН кілька днів тому, ці безрозсудні атаки мають бути негайно припинені!”, – завив він. 

Найбільша в Європі АЕС була окупована росіянами у перші дні повномасштабного вторгнення. Тоді росіяни розмістили на території ЗАЕС військову техніку. 

Нагадаємо, раніше МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив про три прямі влучання, здійснені у захисні конструкції головного реактора ЗАЕС. Росатом традиційно звинуватив в ударі українських військових.

Додамо, що британські спеціалісти мають докази фальсифікування росіянами безпілотної атаки на Запорізьку атомну електростанцію в тимчасово окупованому Енергодарі. 

Джерело