Україна може бити зброєю Заходу по РФ – МЗС Латвії

Україна може бити зброєю Заходу по РФ - МЗС Латвії

Фото: Скріншот Байба Браже пояснила, чому в України є право атакувати територію Росії

Не все оголошується публічно, і навіть щось краще не говорити це вголос до певного часу, зазначила Байба Браже.

Деякі країни Заходу не заперечують, щоб Україна застосовувала їхню зброю на території Росії. Про це сказала новопризначений міністр закордонних справ Латвії Байба Браже в інтерв’ю Європейській правді, оприлюдненому у середу, 1 травня.

Як відомо, зараз Україна отримує зброю від західних партнерів із публічним застереженням уникати ударів нею за межами України. Але Браже стверджує, що такий підхід уже змінюється.

“Вже зараз є країни, які вже надали Україні зброю, без подібних обмежень”, – сказала глава МЗС Латвії.

А на уточнювальне запитання вона відповіла, що такі країни справді є. Але у цих випадках про зняття обмежень не говорили публічно.

“Звісно, не все оголошується публічно, і навіть краще не говорити це вголос до певного часу. Головне – вплив на полі бою. Бо тут є вибір: чи говорити про щось голосно, чи просто робити те, що треба”, – сказала вона.

Міністр вважає, що якщо є об’єкти, з яких Росія атакує Україну, то і Україна має право на удар у відповідь, якщо ці об’єкти розташовані на російській території. Таке застосування зброї дозволяє міжнародне право.

Також Байба Браже висловила переконання, що у війні час грає не на користь Росії.

“Я не думаю, що час грає на користь Росії. Україна отримує військову підтримку, а також політичну, правову і санкційну підтримку. Це, безумовно, наближає перемогу України”,  – пояснила вона.

Водночас міністр визнала, що затягування війни є дуже болісним для України.

“Я не кажу легковажно, що це просто потребує часу. Бо українці втрачають життя, здоров’я, війна руйнує довкілля. Україна у цей час платить  найвищу ціну. Це просто жахливо”, – сказала Браже.

Нагадаємо, що США окреслили “червоні лінії” у використанні Україною F-16, коли вони з’являться у розпорядженні ЗСУ – літаки можна задіювати лише у межах української суверенної території. 

Джерело