Кулеба сказав, коли F-16 з’являться у небі України

Кулеба сказав, коли F-16 з'являться у небі України

Фото: lockheedmartin F-16

Українська сторона та союзники розраховують, що поява на фронті сучасних американських винищувачів зможе допомогти Україні знищити агресора.

Україна має отримати західні винищувачі F-16, згідно з раніше встановленими планами та графіками. Про це у середу, 28 березня, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу для світових ЗМІ 27 березня, передає Інтерфакс-Україна.

“Спочатку планувалося, що F-16 з’являться у повітрі України в середині літа. Сьогодні все йде за планом. Проте, звичайно, це дуже складне та заплутане питання, тому ніколи не знаєш, як усе може змінитися. Але наразі графік такий”, – сказав Кулеба.

Міністр зазначив, що, за його даними, підготовка пілотів проходить добре.

Він підкреслив важливу роль та зусилля партнерів, які допомагають у проведенні навчання українських льотчиків та інженерів.

“Звичайно, буде потрібно ще більше тренувань, не тільки для пілотів, а й для інженерів та технічного персоналу, оскільки перехід від літаків радянського типу до літаків західного типу потребує серйозних змін у всьому, в освіті, логістиці, філософії повітряного бою”, – додав глава МЗС.

Раніше повідомлялося, що Данія поставить Україні 19 винищувачів F-16. Загалом країна зараз має 44 літаки F-16, але з міркувань безпеки не повідомляється, скільки з них перебувають в експлуатації.

На початку січня данське видання Berlingske повідомило, що постачання винищувачів F-16 для України затримується приблизно на пів року. 

Британія показала випуск перших пілотів ЗСУ, які навчалися на F-16

Джерело