Кованые ворота своими руками

Рано чи пізно кожен власник заміського будинку стикається з проблемою вибору воріт. Саме ця конструкція насамперед впадає в очі, її називають «візитною карткою» будинку, і кожному господарю хочеться зробити її оригінальною, надійною і красивою. А щоб досягти належного ефекту найчастіше ми витрачаємо чималі суми. Самими дорогими, і вишуканими називають елементи ковки, адже вона підкреслює вишуканий смак власників ділянки. Але зовсім не обов'язково викидати величезні суми на те, що можна зробити самостійно. Ковані ворота своїми руками - не мрія і не ілюзія, виготовити таку конструкцію самому цілком реально.


Цікаво, що більшість майстерень в наш час користується такими ж заготовками, які можна знайти в будь-якому спеціалізованому магазині. Люди віддають гроші майстрам тільки за зварювання елементів і монтаж, а виконати ці процеси може кожен з вас при наявності мінімального досвіду і бажання.

Необхідні інструменти

Виготовити ковані ворота своїми руками можна двома методами. Перший - професійний. Ви самі створюєте спіральні прути, піки та інші декоративні елементи. Робота такого плану вимагає хоча б елементарних знань в роботі з металом і маси часу. Другий спосіб - аматорський. Він вимагатиме готових металевих виробів, мінімуму інструментів та ознайомлення з особливостями роботи.

Отже, інструменти для професійного підходу:

Газозварювання;
Лещата;
Труба профільна;
Електрозварювання;
Невеликі тиси з довгим важелем;
Чотиригранник;
Листовий метал.
Для аматорського виготовлення воріт потрібно інверторний зварювальний апарат, пачка електродів і маска. До цього треба додати тільки металеві елементи типу куточків, прутка, листа і декоративних деталей. До початку зварювання потрібно створити або змалювати з готового варіанту креслення.


Вибираємо елементи для воріт

Елементи воріт
Ви можете зробити непрозорі ворота, потім накласти малюнок поверх.

Щоб виготовити ковані ворота вам зовсім не потрібно робити голий візерунок, залишає безліч великих щілин. Така конструкція не буде відповідати основній вимозі воріт - безпеки. Тому ворота з ковкою зазвичай виготовляються з використанням профнастилу. Не варто занадто перевантажувати виріб прикрасами, це часто виглядає просто без смаку. До однотонної і одноманітній профнастилу краще додати контрастні металеві мережива з візерунків. Розкладіть на полотні всі елементи відповідно до схеми, після чого акуратно закріпіть їх за допомогою зварювання. Постарайтеся зробити це таким чином, щоб не було видно швів. Для початку необхідно приварити найбільші елементи, і тільки потім переходити до більш дрібних деталей. Позитивні зміни в роботі будуть видні з кожним кроком.

Фарбування кованих воріт своїми руками

Не думайте, що зварювання є найбільш складним етапом в даній роботі. Найбільш відповідальним кроком є фарбування. Якщо процес буде проведений не за правилами, то вже після перших холодів проступить іржа, яка в кінцевому рахунку зіпсує все полотно.

Процедура фарбування складається з таких етапів:

Підготовка виробу до фарбування;
Нанесення грунтовки;
Безпосередньо фарбування.
Після використання зварювального апарата потрібно якісно зачистити всі шви. Приділіть особливу увагу цій роботі, щоб готовий результат не розчарував. Потім покриваємо всі частини антикорозійним покриттям. Готову конструкцію слід знежирити і покрити шаром грунтовки. Після цього використовується фарба потрібного вам відтінку.

Печь для гаража своими руками

Крыша гаража своими руками

Монтаж сайдинга своими руками

Доводчик двери своими руками

Подъемные ворота своими руками