Зеленський анонсував скликання Ради Україна-НАТО

Зеленський анонсував скликання Ради Україна-НАТО

Фото: AP

Засідання буде стосуватися питання захисту неба від російських ударів і постачання ППО, зазначив голова держави.

Україна планує скликати засідання НАТО для обговорення постачання озброєння та систем протиповітряної оборони. Про це йдеться у відеозверненні президента Володимира Зеленського, оприлюдненому на його Facebook-сторінці у вівторок, 16 квітня.

Україна працює над тим, щоб покращити свої відносини з партнерами. Це необхідно для того, щоб мати більше реальної допомоги.

“Заради того, щоб досягти справжньої рівності в захисті від терору, коли і для нас тут, в Україні, у Європі, і в інших частинах світу діятимуть однакові, справді рівні правила, коли ми стикаємось з однаковими проявами терору, однаковими ударами ракет і дронів. За ці два дні ми вже чого лише не чули. Про різні конфлікти – тут, у Європі, і на Близькому Сході, – різні рівні загроз, різний повітряний простір. Хоча однакові “шахеди” та балістика… Про різні загрози ескалації. Але хіба життя людські різні, хіба різна гідність у людей? Ні. Однаково кожне життя ми цінуємо. Повинні цінувати”, – наголосив голова держави.

За його словами, Україна зробить запит на скликання засідання Ради Україна – НАТО. 

Він додав, що засідання буде стосуватися питання захисту неба від російських ударів, постачання ППО та відповідних систем і ракет.

Раніше речник ВМС Дмитро Плетенчук анонсував, що країни НАТО нададуть Україні п’ять протимінних кораблів. 

Джерело