Україна пережила амуніційну кризу – Зеленський

Україна пережила амуніційну кризу - Зеленський

Фото: Офіс президента України Зеленський розповів про зимові виклики для України

Подолати амуніційну кризу допомогло в тому числі власне виробництво дронів, які почали масово застосовуватися на фронті.

  У грудні 2023 року Збройні сили України мали майже нульові запаси артилерійських снарядів. Ситуацію змогло полегшити масове виробництво дронів, а також допомога від західних союзників. Про це розповів президент Володимир Зеленський в інтерв’ю CBS News.

“Ми розуміємо, що у нас майже порожні були залишки нашої артилерії, майже нульові. Я говорю про снаряди у грудні. І ця історія з законом (про допомогу від США – ред.), вона ж іде з ними, вона почалась вже давно, з осені йде, якщо чесно”, – зазначив глава держави.   Зеленський додав, що в грудні в Україні була амуніційна криза. Водночас ситуацію полегшило те, що наша країна за рік до цього розпочала масове виробництво дронів різної дистанції та потужності.   За словами президента, російський диктатор Володимир Путін скористався артилерійським голодом України й повністю зруйнував Авдіївку Донецької області.

“Не було сил тримати. Не було чим. Потім нам допомогли партнери, і США, і європейські партнери, з ракетами для ППО, і ми пройшли зиму. Це велика допомога, ми за це вдячні. Якби не партнери, ця зима була б для нас дуже складною”, – додав Зеленський.

Нагадаємо, раніше президент заявив, що ЗСУ змогли стабілізувати ситуацію на фронті. Але російські війська можуть готувати новий наступ. 

Новий наступ Росії у червні. ЗСУ потрібна допомога

Джерело