Фото: The Reckoning Project The Reckoning Project разом із потерпілим громадянином України подали кримінальний позов до Федерального Суду Аргентини
Це перший український позов щодо катувань окупантами РФ, поданий до суду в Аргентині, повідомили представники ініціативи The Reckoning Project.
Ініціатива українських та міжнародних журналістів та юристів з документування воєнних злочинів The Reckoning Project разом із присутнім у Буенос-Айресі потерпілим громадянином України подали кримінальний позов до Федерального Суду Аргентини. Як повідомили представники The Reckoning Project, це перший український позов щодо катувань окупантами РФ, поданий до суду в Аргентині, пише Суспільне.
“Цим позовом потерпілий пан М. (ім’я не розголошується з міркувань безпеки) звертається до Федерального Суду із запитом розслідувати тортури, які до нього застосували ідентифіковані та неідентифіковані російській посадовці та пов’язані з ними особи, котрі самі його катували, а також допомагали застосовувати тортури”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначили в The Reckoning Project, М. зазнав катувань електрострумом після затримання росіянами в одному з окупованих міст України. Він повідомив і про випадки катування інших людей на території того самого об’єкта, де утримували його самого.
“Я – один з багатьох. Я знаю чимало тих, хто пройшов й через куди гірше ставлення. Я хочу розповісти про наш біль усьому світу. Бо катування людей продовжують практикуватися на окупованих Росією українських територіях”, – сказав М.
У поїздці до Аргентини від The Reckoning Project М супроводжувала українська журналістка, співзасновниця проєкту та директорка Лабораторії журналістики суспільного інтересу Наталя Гуменюк.
Вона наголошує, що незліченні докази катувань цивільних в Україні вимагають від міжнародної спільноти підтримати правосуддя.
“Ми задокументували понад сотню свідчень людей, яких викрадали, утримували у нелюдських умовах, катували, а до кількох десятків із них застосовували електрострум. Історія пана М., на жаль, одна з багатьох. Ми не можемо очікувати, що одна правова система здатна впоратися з такою кількістю злочинів, про що йдеться зазначають і заяви ООН”, – сказала Гуменюк.
За її словами, для українців аргентинська експертиза судів є водночас і закликом до міжнародної підтримки у відстоюванні верховенства права, і надією на те, що правосуддя можливе.
“Конституція Аргентини дозволяє судам розглядати міжнародні злочини, зокрема, злочини проти людяності та воєнні злочини, незалежно від того, де саме їх було скоєно”, – йдеться в публікації.
Раніше повідомлялося, що презентовано документальний фільм про наругу окупантів над чоловіками. Офіс Генпрокурора зафіксував 280 фактів сексуального насильства з боку окупантів, з них 101 випадок стосується насильства над чоловіками.
Найбільше катувань цивільних зафіксовано на Херсонщині – правозахисники
Залиште відповідь