МАГАТЕ заявило про чергову атаку безпілотника по Запорізькій АЕС

Сьогодні, 18 квітня, Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило про атаку невідомого безпілотного літального апарату по території навчального центру Запорізької атомної електростанції, що примикає до майданчика.

Про це повідомило МАГАТЕ з посиланням на генерального директора Рафаеля Гроссі.

«Це третій зареєстрований напад на тренувальний центр за останній час після двох подібних інцидентів минулого тижня. На ЗАЕС повідомили команді МАГАТЕ, яка перебувала на об’єкті, що сьогоднішній дрон „нейтралізовано“, не уточнивши подробиць», — повідомив Рафаель Гроссі.

Вибух на ЗАЕС команда МАГАТЕ почула о 10:35 ранку за київським часом 18 квітня.

В агентстві заявили, що групі було відмовлено в доступі до навчального центру недалеко від периметра майданчика ЗАЕС для оцінки інциденту.

«Поки що удари дронів не поставили під загрозу ядерну безпеку об’єкта. Але, як я сказав Раді Безпеки ООН кілька днів тому, ці безрозсудні напади мають бути негайно припинені», — наголосив Рафаель Гроссі.

Як повідомляла АрміяInform, 7 квітня експертам МАГАТЕ повідомили, що на тимчасовій окупованій росіянами Запорізькій АЕС здетонував дрон. Також 9 квітня у МАГАТЕ заявили про чергову атаку безпілотників по ЗАЕС.

Джерело