Кава збільшує число бактерій L. asaccharolyticus.
Група вчених з Медичної школи Вашингтонського університету (США) з'ясувала, що регулярне вживання кави помітно впливає на склад мікробіому кишківника. Науці давно відомо, що їжа та напої допомагають формувати мікробіом — складну спільноту мікроорганізмів, що мешкають у кишківнику людини. Однак залишаються питання про те, які продукти і як саме впливають на цю бактеріальну спільноту, інформує Ukr.Media.
У своєму дослідженні вчені зосередилися на одному напої — каві. Його обрали не випадково. По-перше, це один із найпопулярніших напоїв у світі, а по-друге, ставлення до кави часто чітко ділиться на любов до напою і регулярне його споживання, або на повну відмову від нього.
Для експерименту дослідники зібрали дані 22 800 осіб із Великої Британії та США, а також додатково розглянули відомості ще 54 200 учасників із 211 медичних когорт. Це дозволило їм виявити відмінності в мікробіомі кишківника у тих, хто регулярно п'є каву, і тих, хто не вживає її взагалі.
Результати дослідження показали, що у любителів кави в кишківнику виявилося у вісім разів більше бактерій виду Lawsonibacter asaccharolyticus, висока концентрація яких, як припускають вчені, може бути пов'язана з більшістю корисних властивостей кави. Цей висновок підкреслює, що навіть один продукт може справляти значний вплив на мікробіом.
Залиште відповідь