ЗСУ зміцнюють висоти на кордоні з Білоруссю

ЗСУ зміцнюють висоти на кордоні з Білоруссю

Фото: Командування Об’єднаних сил ЗСУ Північний кордон щільно мінується

Облаштовують позиції військові інженери. До робіт також залучаються підрозділи добровільних формувань територіальних громад.

У Північній операційній зоні триває облаштування оборонних позицій, зокрема підготовка додаткових фортифікаційних укріплень на кордоні з Білоруссю. Про це повідомило командування Об’єднаних сил ЗСУ у четвер, 21 грудня.

“На усіх пануючих висотах поблизу кордону з Республікою Білорусь в розпалі будівельні роботи. Працює землерийна техніка, височіють стоси дошок і дерев’яних стовпчиків, працюють люди з молотками та пилами”, – йдеться у повідомленні.

За словами генерал-лейтенанта Сергія Наєва, триває облаштування оборонних позицій на виконання рішення Ставки верховного головнокомандувача.

“Ми розуміємо, що наш північний кордон має бути максимально зміцненим. Зараз ситуація на цій ділянці стабільна і контрольована. Це дає нам час і змогу вживати заходів з підготовки додаткових фортифікаційних укріплень, що призначені для додаткових сил, які в подальшому можуть бути переданими на цей напрямок у разі стрімкого загострення ситуації”, – сказав він.

Облаштування оборонних рубежів відбувається за всіма правилами воєнної науки – створюються батальйонні рубежі оборони, які складаються з ротних та взводних опорних пунктів.

Облаштовують позиції військові інженери. До робіт також обов’язково залучаються підрозділи добровільних формувань територіальних громад.

Як пояснили військові, починається будівництво з вибору місця, яке узгоджується з територіальною громадою і фермерами. Як правило, на місці майбутніх військових опорних пунктів були поля. Це земельні паї місцевих жителів.

“З боку фермерів не було жодного заперечення, вони одностайно пішли назустріч інтересам оборони”, – запевнив головний сержант командування ОС, що координує будівництво оборонних рубежів у Рівненській області.

Зараз влаштовується польова фортифікація: інженерною технікою викопуються траншеї, які потім обшиваються деревиною. Перекриваються щілини та бліндажі. Потім зверху натягується маскувальний комплект. Перед кожною позицією облаштовуються інженерні загородження невибухового типу – тетраедри, колючий дріт, протитанковий рів.

За словами начальника Сарненської районної військової адміністрації Рівненщини Олександра Кохана, задача місцевих жителів – забезпечити матеріальний бік справи, починаючи від деревини та інших будівельних матеріалів у разі потреби, а також необхідних спеціалістів та відповідної техніки з пальним.

Нагадаємо, у Чернігівській області будують дві смуги оборони на найбільш небезпечних напрямках. Роботи проводить цивільна організація, а військові інженери надають необхідну методичну допомогу.

Також ДПСУ показала, як укріплює українсько-білоруський кордон. Там на загрозливих напрямках продовжується нарощення мінно-вибухових загороджень.

Джерело