ЗСУ планують контрнаступ – Bloomberg

ЗСУ планують контрнаступ - Bloomberg

Фото: Генштаб ЗСУ Українська армія зупинила просування окупантів у Вовчанську і в Липцях

Російське вторгнення на півночі сталося після кількох місяців посилених бомбардувань другого за величиною міста України.

Збройні сили України планують контрнаступ аби відтіснити російські війська, які захопили територію на північному сході Харківської області. Про це у п’ятницю, 24 трвня, пише Bloomberg.

Говорячи про поточну ситуацію, видання вказує, що за два тижні після того, як російські війська перетнули кордон і відкрили новий фронт у Харківській області, просування окупантів зупинилося у місті Вовчанськ, менш ніж за 10 кілометрів на південь від кордону.

“Новий фронт Кремля змусив Київ перекинути солдатів на північний схід країни, виснажуючи резерви, оскільки Москва посилила атаки на сході”, – зазначає Bloomberg.

Bloomberg підкреслює, що російське вторгнення на півночі сталося після кількох місяців посилених бомбардувань другого за величиною міста України.

“Картографічний сервіс DeepState не фіксує значного просування кремлівських військ в рамках наступу на Харківщину з понеділка. За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, російське військове командування відправляє резерви для підтримки місцевого наступу, але безрезультатно”, – вказують аналітики. 

Також міноборони РФ повідомило, що російські війська відбили низку українських контратак, продовжуючи просуватися вглиб української лінії оборони під Харковом.

“Бої в східному регіоні Донецької області посилилися, оскільки Кремль використовує свою перевагу над Україною в боєприпасах і живій силі. Війська Москви просунулися вперед біля стратегічно важливого населеного пункту Часів Яр, який вони прагнуть захопити “за будь-яку ціну”, – пише видання з посиланням на слова Сирського.

Також ЗСУ не виключають, що ворог може здійснити спробу прориву у Сумській області. Проте українські війська готові к ймовірним атакам. 

Раніше Зеленський заявив, що країни Заходу бояться програшу Росії у війні, бо після того буде “непередбачувана геополітика”. Він підкреслив, що “так воно не працює”, а щоб Україна перемогла, “нам треба дати все те, з чим перемагають”.

Зеленський пояснив, що треба для завершення війни

Джерело