ЗСУ назвали втрати росіян в Авдіївці

ЗСУ назвали втрати росіян в Авдіївці

Фото: Генштаб ВСУ Росія під час взяття Авдіївки втратила 47 тис. осіб

В суботу українські військові заявили, що виводять війська з Авдіївки, щоб врятувати життя людей.

Російські війська під час наступу на Авдіївку Донецької області втратили щонайменше 17 тисяч солдатів та офіцерів. Про це у суботу, 17 лютого, заявив представник оперативно-стратегічного угрупування військ Таврія Дмитро Лиховій, пише ВВС.

“Під час взяття Авдіївки загинуло 17 тисяч російських військовослужбовців”, – заявив представник оперативно-стратегічного угрупування військ Таврія.

За його словами, загалом війська окупантів у боях за Авдіївку Донецької області втратили щонайменше 47 тисяч осіб.

Росія не публікувала офіційних даних про свої втрати з вересня 2022 року.

Російські війська багаторазово намагалися захопити Авдіївку від початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року. Масштабний наступ на неї точився з осені 2023-го. Українські оборонці тримали місто до останнього. 

Авдіївка – невелике промислове місто поряд із Донецьком, захопленим проросійськими сепаратистами за підтримки російських військ майже 10 років тому – навесні 2014-го. 

Усі ці роки Авдіївку утримували українські війська, які збудували там потужні оборонні укріплення. Незважаючи на близькість до лінії зіткнення сторін, до початку повномасштабної війни місто розвивалося і економічно зростало. 

Нагадаємо, у ніч на 17 лютого стало відомо, що підрозділи ЗСУ покинули Авдіївку. Це сталося після кількох місяців безперервних штурмів російських агресорів, які втратили у боях за місто десятки тисяч військових і соні одиниць техніки.

Сьогодні президент Володимир Зеленський відреагував на втрату Авдіївки.

Джерело