«Зрадила чоловікові і не знаю, що тепер робити»

Поради психолога й експерта у сімейних стосунках.

Ми три роки разом, одружилися рік тому. Нещодавно я зрадила чоловікові: мені з ним стало нудно, відчула сильне розчарування. Він спокійний чоловік, а мені потрібен рух, емоції, пристрасть. У стосунках завжди «запалювала» я, але тепер, мабуть, втомилася, перегоріла. Коли в черговий раз була в поганому настрої, зважилася на зраду. Ми познайомилися на роботі, потім спілкувалися в інтернеті. Я поїхала до нього, ми провели два незабутніх дні. Мені дуже сподобалося. Але ми відразу вирішили, що обоє не хочемо нічого серйозного. Тільки, щоб отримати задоволення. Після цієї авантюри пішла напруга, навіть поновилися теплі почуття до чоловіка. Але я його більше не хочу, мене тягне до іншого. Він дуже пристрасний, на відміну від чоловіка. Мабуть, я даремно зважилася на зраду? Але як тепер бути?

Катерина, 22 роки

Ваша зрада – це лише симптом проблем у відносинах з чоловіком, але не їх джерело. Це спроба вирішити розбіжності, піти від них. Спробуйте сконцентруватися на тому, що саме змусило вас зрадити: поганий настрій, нудьга, розчарування в близькій людині. Можливо, ви відчули, що не підходите один одному. Коли з'явилися ці почуття? В яких випадках і ситуаціях вони стають сильнішими? В чому суть невдоволення чоловіком? Чому раніше ви не помічали або вам було легше прийняти його таким? В який момент це змінилося?

У перші роки відносин подружжю потрібно менше зусиль, щоб підтримувати інтерес один до одного і одержувати задоволення від спільного проведеного часу. Ми дізнаємося щось нове про обранця, вперше їдемо разом відпочивати, вперше сваримося. Ми переживаємо сильні почуття до партнера і хочемо бути разом. Але скоро ейфорія і відчуття новизни проходять – це властивість будь-яких тривалих відносин, інформує Ukr.Media.

На наступному етапі важливі взаємна повага і щирий інтерес до особистості один одного, прийняття його особливостей, спільний побут, спільні плани і їх втілення. У цей період можна отримати стільки ж радості, як і раніше, але він вимагає більше уваги до особистості партнера. Раніше нам було потрібно менше зусиль, щоб зрозуміти кохану людину і прийняти його звички. Ми сумуємо за тією легкістю отримання задоволення.

Можливо, ваш шлюб зараз переживає кризу переходу від одного етапу до іншого. Спробуйте пошукати варіанти вирішення проблем всередині стосунків – адже ви обоє відповідальні за те, що відбувається між вами. Поділіться з чоловіком своїм переживанням, розкажіть, що відчуваєте нудьгу і розчарування, хотіли б щось змінити. Тільки удвох ви зможете подолати кризу і знову відчути потяг один до одного.

Джерело