Знайдена можлива причина передпологової і післяпологової депресії

Вчені з'ясували, чому у молодих мам знижується рівень серотоніну – «гормону радості».

Американські вчені знайшли причину післяпологової депресії. На їхню думку, вона виникає, коли природні процеси в організмі під час вагітності починають протікати дуже інтенсивно, інформує Ukr.Media.

У відповідному дослідженні взяли участь 165 жінок. Вони здали аналізи крові, а також пройшли тести на психологічний стан.

Виявилося, що наявність депресії і її тяжкість пов'язані з запальними реакціями. У пацієнток виявили підвищені рівні маркерів запалення: цитокінів IL-6 і IL-8, а кількість серотоніну, навпаки, було нижча середньої.

Вчені пояснили, що запалення — нормальна реакція імунної системи на вагітність. На ранніх термінах воно не дозволяє організму матері атакувати плід. Проте в деяких випадках запальні процеси тривають довше необхідного і запускають біохімічні процеси, що впливають на синтез триптофану і призводять до зниження кількості серотоніну («гормону радості»). Це і викликає депресію, симптоми якої можуть проявитися як до пологів, так і після появи дитини.

Автори дослідження відзначили, що нові показники вказують на невідомі раніше шляхи лікування цього психологічного розладу.

Раніше вчені з'ясували, що депресія підвищує ризик розвитку 20 серйозних захворювань, серед яких: ішемія, астма, запалення слизової оболонки стравоходу (езофагіт) і бактеріальні інфекції.

Джерело