Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру

Саксофоніст Юрій Меркотан грав у військовому оркестрі Національної гвардії України в Маріуполі. Після початку повномасштабного вторгнення перебував на “Азовсталі”, звідки потрапив до російського полону.

Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

У полоні над маріупольцем знущалися фізично та психологічно. Двічі на день ув’язнених збирали у коридорі, обличчям до стіни і з максимально широко розставленими ногами. Охоронці били гумовими кийками та іноді застосовували ручні електрошокери.

« Я намагався пояснити, що я музикант, але це не діяло. Ти це кажеш, і це їх так дратує, що вони б’ють тебе сильніше, ще і звинувачують у брехні », — розповів Юрій. 

Потім його відібрали до бригади з ексгумації жертв російських обстрілів у Маріуполі, яких поховали у тимчасових могилах. Протягом місяця його щодня возили в окуповане місто і змушували копати землю під дулом автомату.

« Моя команда відкопала щонайменше 200 тіл. Це був серпень, спекотно, і запах огидний. На четвертий день я уже нічого не їв, тому що одразу тягло до туалету », — згадує він. 

За 20 місяців у російському полоні він втратив майже 60 кг ваги. Юрія звільнили у січні 2024 року. Він повернувся до України, де возз’єднався зі своєю дружиною Анастасією. Вона вчителька музики. Пара познайомилась, коли обидва були музичними студентами в українському Донецьку. Тепер вони знову разом.

 

Джерело