ЗМІ назвали, скільки засуджених долучилися до ЗСУ

ЗМІ назвали, скільки засуджених долучилися до ЗСУ

Фото: Генштаб ВСУ/Facebook В Україні мобілізують в армію засуджених

На першому етапі мобілізації в’язнів очікується, що добровільно долучаться до армії понад 4000 осіб.

Уже понад 2750 засуджених чоловіків були звільнені з українських в’язниць для участі в бойових діях, відтоді, як у травні парламент ухвалив відповідний закон. Про це повідомляє The Washington Post в неділю, 16 червня.   Міністр юстиції Денис Малюська у коментарі виданню зазначив, що, за його пронозами, щонайменше 4000 засуджених чоловіків зголосяться стати добровольцями під час першого етапу набору.

Поки що засуджені служитимуть лише у штурмових підрозділах, що повністю складаються із колишніх ув’язнених.   “Мотивація наших ув’язнених сильніша, ніж у звичайних солдатів. Їхнє звільнення – це лише частина мотиву. Вони хочуть захистити свою країну і хочуть перегорнути сторінку”, – сказав глава Мін’юсту.

Малюська зазначив, що між військовими командирами є конкуренція за добровольців з-поміж колишніх засуджених.   “Існує конкуренція між військовими командирами за наймання (засуджених – ред.). Є нестача живої сили, тому вони дуже хочуть отримати доступ до в’язниць”, – заявив міністр.
Ув’язнений, який бажає воювати, повинен бути фізично здоровим, пройти психологічне обстеження і бути не старшим 57 років, що дозволить йому прослужити щонайменше три роки до досягнення 60-річного віку, який дає право на звільнення.   Ті, хто вбив більше однієї людини, вчинив акти сексуального насильства або порушив закони про національну безпеку, не мають права на участь у бойових діях.   Нагадаємо, 17 травня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію засуджених. Закон передбачає умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для засуджених, які вирішать підписати контракт із ЗСУ.

Повідомлялося, що засуджені, які будуть мобілізовані до армії, нестимуть службу виключно у спеціальних підрозділах при військових частинах.

Джерело