З’явились фото знищеного музею Шухевича

З'явились фото знищеного музею Шухевича

Фото: Telegram / Максим Козицький Фото знищеного музею Шухевича

Працівники музею запевнили журналістів, що більша частина експонатів знаходиться в безпеці.

Голова Львівської обласної військової (державної) адміністрації Максим Козицький показав на своєму Telegram-каналі, який має виляд музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі після атаки російських загарбників.

“Нехай росіяни не сприймають це як успіх. Бо сенс життя Романа Шухевича – боротьба за Україну – продовжує жити у діях тисяч українців. Цього ніколи не вдасться знищити. Ворог поплатиться за все!”, – запевнив чиновник.

Видання Радіо Свобода з посиланням на музейних працівників зазначило, що більша частина експонатів зі знищеного росіянами музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича знаходиться в безпеці. 

Зокрема, на початку повномасштабного вторгнення близько 600 найбільш цінних музейних експонатів перемістили в безпечне місце. Проте найціннішою пам’яткою була сама будівля у Львові, зазачають представники музею

“Окремі речі були в музеї, які були габаритні”, – зазначив заступник Львівського історичного музею Петро Слободян.

Будинок Романа Шухевича через падіння палаючих уламків згорів разом із меблями. Серед речей були крісла, стіл, фортепіано і фотель. Крім того, погруддя Шухевича, створене українським скульптором-монументалістом Михайлом Черешньовським, теж не вдалося врятувати.

Раніше ми вже писали, внаслідок атаки російського безпілотника у Львові було знищено музей командира Української повстанської армії Романа Шухевича в Білогорщі. 

Раніше голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що на околиці Львова в Білогорщі від падіння уламків ворожого дрона сталася пожежа в музеї Шухевича.

Джерело