Зеленський відреагував на рішення МКС щодо Шойгу і Герасимова

Зеленський відреагував на рішення МКС щодо Шойгу і Герасимова

Фото: Пресслужба президента України Володимир Зеленський привітав рішення МКС

Жодне військове звання чи двері кабінетів не можуть захистити російських злочинців від відповідальності, зазначив президент.

Відповідальність лідерів Росії за злочини в Україні – це єдиний спосіб покласти їм край. Про це у вівторок, 25 червня, написав президент Володимир Зеленський у Telegram, коментуючи рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) щодо видачі ордерів на арешт колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу і начальника Генштабу РФ Валерія Герасимова за скоєні воєнні злочини в нашій країні.

“Вітаю сьогоднішні ордери на арешт, видані Міжнародним кримінальним судом щодо двох ключових фігур у російському військовому керівництві. Обох звинувачують у скоєнні жахливих злочинів проти цивільних осіб в Україні під час безрозсудних бомбардувань Росією критичної цивільної інфраструктури в Україні”, – заявив президент.

Він нагадав, що варварські ракетні та дронові удари тривають, вбиваючи людей і завдаючи шкоди по всій Україні.

“Кожен злочинець, причетний до планування та виконання цих ударів, повинен знати, що правосуддя буде здійснене. І ми сподіваємося побачити їх за ґратами”, – підкреслив Зеленський.

На його думку, сьогоднішнє рішення МКС є чітким свідченням того, що правосуддя за російські злочини проти українців неминуче і “воно чітко демонструє, що жодне військове звання чи двері кабінетів не можуть захистити російських злочинців від відповідальності”.

“Ми з нетерпінням чекаємо на подальші ордери на арешт, щоб позбавити Росію відчуття безкарності. Відчуття, яке десятиліттями підживлювало російські злочини. Відповідальність — це єдиний спосіб покласти їм край”, – резюмував український лідер.

Раніше у вівторок стало відомо, що МКС видав ордери на арешт Шойгу і Герасимова. на думку суду, вони несуть відповідальність за напади на цивільні об’єкти і здійснили злочини проти людяності.

Як відомо, 17 березня 2023 року МКС видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна, звинувативши його в незаконній депортації тисяч дітей з України.

Джерело