Зеленський відреагував на рішення ЄС про €50 млрд для України

Зеленський відреагував на рішення ЄС про €50 млрд для України

Фото: Пресслужба президента України Зеленський з європейськими лідерами під час саміту Україна-ЄС у Києві 3 лютого 2023 року

Рішення ухвалили всі 27 лідерів, що “вкотре доводить потужну єдність ЄС”, зазначив президент.

Для України фінансова підтримка не менш важлива, ніж військова допомога та санкційний тиск на Росію. Про це написав президент Володимир Зеленський у Twitter, коментуючи рішення лідерів ЄС виділити Україні 50 млрд євро.

“Вдячний голові Європейської ради Шарлю Мішелю та лідерам ЄС за створення Фонду для України в розмірі 50 млрд євро на 2024-2027 роки”, – заявив він.

За словами Зеленського, дуже важливо, що рішення ухвалили всі 27 лідерів, що “вкотре доводить потужну єдність ЄС”.

“Продовження фінансової підтримки ЄС для України зміцнить нашу довгострокову економічну та фінансову стабільність, що не менш важливо, ніж військова допомога та санкційний тиск на Росію”, – додав глава держави.

Нагадаємо, 1 лютого проходить позачерговий саміт Європейської Ради. Його головним питанням стало затвердження чотирирічного пакета фінансової допомоги Україні в розмірі 50 млрд євро, який був заблокований Угорщиною на саміті в грудні 2023 року.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявляв, що готовий погодитися на створення Фонду для України, але за умови, що його переглядатимуть щороку і затверджуватимуть одноголосно.

Сьогодні стало відомо, що лідери ЄС схвалили виділення для України 50 млрд євро в межах програми Ukraine Facility.

Джерело