Зеленський відповів, чи можлива альтернатива Рамштайну

Зеленський відповів, чи можлива альтернатива Рамштайну

Фото: Пресслужба президента України Зеленський заявив про безальтернативність Рамштайну

Знайти альтернативу такому широкому представництву неможливо, вважає український лідер.

Ніхто зараз не чекає ніякої альтернативи Контактній групі з оборони України (формат Рамштайн). Вона продовжуватиме роботу. Про це глава держави сказав під час спільної пресконференції з президентом Словенії Пірц Мусар у Києві в п’ятницю, 28 червня.
Журналісти поцікавилися у Зеленського, чи може щось замінити формат Рамштайн і чи хоче цього Україна.   “Ніхто не чекає жодної альтернативи. Це буде додатковий інструмент. Тобто Рамштайн працюватиме, це важливо для нас. Понад 50 країн. І там не тільки країни НАТО. Ми не можемо знаходити альтернативу в такому широкому представництві”, – відповів президент.   Глава держави зазначив, що НАТО та генеральний секретар Єнс Столтенберг пропонують Україні додатковий потужний інструмент, який не замінюватиме Рамштайн. Але про нього говорити поки що рано.   За словами Зеленського, така ініціатива передбачає дуже важливий механізм – щоб гроші, які партнери у рамках допомоги українцям виділяють на обороноздатність, доходили до України.

Нагадаємо, країни-члени контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн зобов’язалися надати Україні безпекової допомоги майже на 100 млрд доларів. 

Тим часом Аргентина приєдналася до контактної групи з оборони України у форматі Рамштайн.

Джерело