Зеленський відкинув переговори з Путіним

Зеленський відкинув переговори з Путіним

Фото: Скріншот Володимир Зеленський пояснив, чому переговори з Росією лише погіршать ситуацію

Якщо буде пауза у війні, то це буде наступний “Мінськ”, який дасть можливість Росії підготуватися, зазначив президент.

Російський президент Володимир Путін вже продемонстрував в порту Одеси формат діалогу, який він хоче вести з Україною. Про це сказав президент України Володимир Зеленський в інтервʼю для Le Monde та BFM TV, оприлюдненому у вівторок, 12 березня.

“Мені здається, як приклад, який ви самі наводили з Одесою, говорить про те, що його не цікавить жодні перемовини. І формат діалогу в порту Одеси він вже продемонстрував. А друге, ми проходили нормандський формат, який у нас був, ми проходили це”, – заявив він.

Зеленський нагадав, що була велика кількість різних зустрічей не тільки у нормандському форматі, а також нижче на технічному рівні в мінському процесі.

“І там була велика кількість перемовин, там біля 200, там більше сотні точно. І для нього, для Путіна, це як кисень, ця пауза. Зрозумійте, ця пауза – це не мирні перемовини, це для нього подих, додаткова можливість, додатковий час для відновлення боєздатності своєї армії, яка сьогодні в складному становищі”, – сказав Зеленський.

Він зазначив, що Путін використає можливу паузу у боях для тренувальних місій мобілізованих, збільшення виробництва боєприпасів та військової техніки.

“На нас прилітають північнокорейські снаряди. На нас прилітає північнокорейська артилерія. До нас прилітають північнокорейські ракети. Це говорить не про те, що він не один, а з багатьма партнерами. Ні, це говорить про те, що у нього брак. Брак і дефіцит відповідної амуніції”, – заявив Зеленський.

Він підкреслив, що якщо буде пауза, то це буде наступний “Мінськ”, який дасть можливість Росії підготуватися.

“І в цей раз прийти з повною окупацією України, але вже не зробити тих помилок, які він наробив на самому початку”, – заявив Зеленський.

Раніше Володимир Путін відзначився цинічною заявою, що у 2014 році війну в Україні начебто почали США, а не Росія, яка анексувала український Крим і почала гібридну війну на Донбасі.

НАТО в Україні: Пєсков побачив “небезпечну лінію”

Джерело