Зеленський провів зустріч зі Штайнмаєром

Зеленський провів зустріч зі Штайнмаєром

Фото: Пресслужба президента України Зеленський і Штайнмаєр провели переговори у Берліні

Лідери обговорили безпекову ситуацію в Україні та поточні потреби нашої країни на тлі атак Росії на енергетику та активні бойові дії по усьому фронту.

Президент України Володимир Зеленський у Німеччині провів зустріч із федеральним президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром. Про це повідомила пресслужба ОП у вівторок, 11 червня.

Вони обговорили безпекову ситуацію в Україні та поточні потреби нашої країни на тлі атак Росії на українську енергетику та активні бойові дії по усьому фронту.

Зеленський подякував Німеччині за прийняття та організацію цьогорічної міжнародної Конференції з питань відновлення України.

“Високо цінуємо загальноєвропейське лідерство Німеччини та всю надану Україні допомогу. За підсумками міжнародної Конференції з питань відновлення України розраховуємо на конкретні домовленості та результати для розвитку економіки, притоку іноземних інвестицій та ліквідації наслідків масштабних руйнувань, спричинених російською агресією”, – зазначив він.

Спірозмовники обговорили Саміт миру, результатом якого має стати реалізація трьох пунктів української Формули миру. Зеленський відзначив участь Німеччини в міжнародній коаліції за повернення українських дітей, незаконно депортованих Росією.

Також обговорювалось партнерство між українськими та німецькими містами й громадами. Президенти взяли його під спільний патронат у жовтні 2022 року. Тоді ж Штайнмаєр приділив особливу увагу відбудові Чернігівщини.

Раніше канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що з 24 лютого 2022 року Німеччина надала Україні 30 млрд євро військової допомоги, а також мільярди на гуманітарну допомогу.

Джерело