Зеленський про вихід з Авдіївки: Рішення логічне

Зеленський про вихід з Авдіївки: Рішення логічне

Фото: Офіс президента Зеленський виступає на Мюнхенській конференції

Президент заявив, що ворог з жовтня 2023 року атакував Авдіївку всією зброєю та всією потужністю, внаслідок чого загинули тисячі окупантів.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна здатна перемогти у війні проти Росії, але її дії обмежуються дальністю й достатністю озброєння. Ситуація в Авдіївці це підтверджує. Водночас вихід з міста був логічним та професійним рішенням заради життів військових. Про це він сказав під час Мюнхенської конференції 17 лютого.

“На жаль, утримання України у штучному дефіциті озброєння, зокрема у дефіциті артилерії та засобів дальнього ураження дозволяє Путіну  адаптуватися до інтенсивності бойових дій”, – зазначив Зеленський.

Він наголосив, що ослаблення демократії лише підриває спільну здатність, коли єдина перевага Росії полягає лише в знеціненні людських життів та постійних м’ясних штурмах.

Зеленський зауважив, що рішення про вихід з Авдіївки було справедливим.

“Абсолютно логічне, справедливе та професійне рішення (вийти з Авдіївки, – ред.) зберегти наших людей. Для нас це найголовніше завдання. Ми бережемо наших людей, наших воїнів – бо це і є захист. Зброя від наших партнерів допомагає відновлювати мир на нашій території, але перш за все військовий захищає людей. Тому, щоб не потрапити в оточення, було прийняте рішення відійти на інші рубежі”, – заявив президент.

Він додав, що вихід з Авдіївки не означає те, що Росія щось захопила. За 2 роки війни країна-терорист лише руйнувала маленькі селища, містечка та життя українців.

Президент заявив, що ворог з жовтня 2023 року атакував Авдіївку всією зброєю та всією потужністю, внаслідок чого загинули тисячі окупантів.

“Виснаження їх армії, я вважаю, що це завдання наші військові постійно виконують. Далі буде відновлення, будемо чекати на зброю, якої не вистачає. Немає далекобійної зброї. У Росії є, а у нас її мало. Розраховуємо на підтримку партнерів”, – зазначив Зеленський.

За його словами, співвідношення втрат в Авдіївці було 1 до 7.

“На одного українця приходиться сім росіян”, – заявив президент.

Нагадаємо, українські війська вийшли з Авдіївки Донецької області.

Разом з тим, частина воїнів потрапила в російський полон.

Джерело