Зеленський про Іл-76: “Факти” – це головне слово

Зеленський про Іл-76: "Факти" – це головне слово

Фото: скріншот Президент Володимир Зеленський

Глава держави прокоментував ситуацію з падінням літака ІЛ-76 у Росії. За його словами, ГУР і СБУ займаються зʼясуванням долі всіх полонених і розслідують обставини.

Україна наполягатиме на міжнародному розслідуванні ситуації з падінням літака Іл-76 у Бєлгородській області РФ. Про це сказав президент Володими Зеленський у вечірньому відеозверненні.

Він зазначив, що зараз Україна з’ясовує, що насправді сталося.

“Викликав Умєрова, Залужного, Шапталу, Буданова та Малюка – доповіли щодо ситуації з літаком та обміном. Очевидно, що росіяни граються із життями українських полонених, із почуттями рідних та з емоціями нашого суспільства”, – сказав Зеленський.

Він підкреслив, що зараз для України найважливіше – встановити чіткі факти, наскільки це можливо, враховуючи, що падіння літака сталося на російській території.

“Факти” – це головне слово зараз. Заслухав Головкома та Генштаб щодо застосування Повітряних сил. ГУР займається зʼясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. І я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України”, – зазначив президент.

Він також підкреслив, що Київ буде наполягати на міжнародному розслідуванні.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що у Бєлгородській області зазнав аварії військово-транспортний літак Іл-76. У Міноборони РФ заявили, що на борту літака нібито перебували 65 полонених ЗСУ, які перевозилися до Бєлгородської області для обміну, шість членів екіпажу і троє супроводжуючих.

Водночас українські ЗМІ повідомили, що Іл-76 перевозив ракети до комплексів С-300.

 

У свою чергу Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими закликав не розповсюджувати фейки і заявив, що зараз збирається інформацію щодо цього випадку.

Джерело