Зеленський присвоїв назву корвету ВМС України

Зеленський присвоїв назву корвету ВМС України

Фото: Скріншот Володимир Зеленський вірить, що корвет з’явиться у територіальних водах України

Програма візиту президента до Туреччини включає відвідання корвета “Гетьман Іван Мазепа”, який зараз будується на верфі неподалік Стамбула.

Президент Володимир Зеленський дав назву новому корвету, який будується у Туреччині для України. Про це повідомила пресслужба глави держави у п’ятницю, 8 березня.

Згідно з наказом №150/2024, Зеленський вирішив присвоїти корвету класу Ada ВМС ЗСУ ім’я гетьмана Івана Виговського.

“Присвоїти корвету класу Ada Військово-Морських Сил Збройних Сил України ім’я гетьмана Івана Виговського та надалі іменувати цей корвет – корвет “Гетьман Іван Виговський”, – йдеться у документі.

Вказано, що це було зроблено з метою відновлення історичних традицій національного війська, увічнення пам’яті видатного українського військового, політичного та державного діяча гетьмана Війська Запорозького Івана Виговського.

Як відомо, зараз Зеленський перебуває у Туреччині. Програма візиту включає відвідання корвета “Гетьман Іван Мазепа”, який зараз будується на верфі неподалік Стамбула. Роботи почалися у квітні 2021 року і відбуваються відповідно до Стратегії розвитку ВМС ЗСУ до 2036 року.

Планувалося, що у 2022 році перший корвет буде переправлено в Україну, де його добудують, і у 2024 році він мав увійти до складу ВМС ЗСУ. Але через повномасштабну війну відправка корвета була відкладена.

Джерело