Зеленський показав тренування українців на F-16

Зеленський показав тренування українців на F-16

Фото: Getty Images Україна отримає F-16 у 2024 році

Президент подякував авіаційній коаліції, яка наближає той день, коли F-16 з’являться в українському небі.

Українські пілоти повним ходом освоюють американські винищувачі F-16. У п’ятницю, 23 лютого, президент Володимир Зеленський показав кадри з їхніх тренувань у Данії.

“Всі українці чекають на день, коли перші українські F-16 з’являться в нашому небі, коли посилять захист наших міст і громад та можливості наших Сил оборони України”, – написав він у Facebook.

Зеленський зазначив, що “вдячний коаліції F-16, яка наближає цей день” у той час, як наші пілоти й персонал продовжують навчання.

Один з українських пілотів з позивним Moonfish розповів, що “наш досвід бойових дій дійсно важко переоцінити, але все ж таки, це дуже стисла програма”, а найбільшим стимулом є мотивація повернутися в Україну і продовжити воювати. Він каже, що F-16 – це суперкласний літак з точки зору пілота, і що ці винищувачі більш маневрені за радянські МІГи.

“Таке враження, що літак сам спонукає тебе керувати ним більш агресивно”, – сказав пілот.

Як відомо, у 2023 році було створено авіаційну коаліцію, яка має на меті озброєння України винищувачами F-16. Її співголовами стали США, Данія і Нідерланди. До коаліції також долучилися Норвегія, Велика Британія, Люксембург, Греція, Канада, Польща, Румунія, Франція, Бельгія, Португалія та Швеція.

Раніше прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте назвав мінімальне число F-16 для України. Загалом його країна має на озброєнні 42 таких літаків.

Також Данія надасть 19 винищувачів. Передачу F-16 анонсувала і Норвегія, у розпорядженні якої близько 60 таких літаків.

Напередодні у Данії назвали орієнтовні строки передачі F-16 для України.

Джерело