Зеленський оцінив слова Макрона щодо військ

Зеленський оцінив слова Макрона щодо військ

Фото: Пресс-служба президента Украины Зеленський і Макрон знаходяться у постійному контакті

Президент України підтримав кілька пропозицій Еммануеля Макрона. Він не бачить підстав відмовитися від прикордонної місії.

Президент України Володимир Зеленський не готовий звернутися до країн Заходу з проханням надіслати свої війська для участі у війні проти Росії. Про це він сказав в інтерв’ю, оприлюдненому в ефірі телемарафону в суботу, 6 квітня.

  “Кілька пропозицій Еммануеля Макрона я підтримав публічно і в розмові з ним. Тренувати наших хлопців у нас. Я вважаю, що це набагато швидше, ніж відправляти наших хлопців, бригади”, – заявив він.

Також президент вважає, що іноземні військові можуть допомогти з ремонтом західної техніки в Україні “в окремих регіонах під землею”, тому що так теж буде швидше.

Володимир Зеленський також не бачить підстав відмовитися від прикордонної місії країн Заходу.

“Він (Макрон – ред.) запропонував ініціативу бути на кордоні. Ну, як ми можемо відмовлятися? Якщо вони це пропонують і будуть приїжджати, ми будемо тільки підтримувати”, – зазначив він.

При цьому Зеленський не готовий запросити в Україну бойові частини армій Заходу.

“Я не можу сьогодні публічно сказати: так, давайте, армії світу, приїжджайте в Україну і боріться. Тому що Росія підніме цей хайп у світі, вони почнуть піднімати суспільства інших держав, що не можна відправляти своїх дітей на війну, що це не їхня війна, почнуть розколювати єдність між країнами Європи і країнами НАТО. Для нас це ризиковано”, – сказав глава української держави.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон не виключив введення військ в Україну. За його словами, Росія не повинна перемогти у війні.

Після цього у Кремлі визнали, що Франція дійсно може “підвищити ступінь своєї залученості” до війни в Україні.

Норвегія не виключає відправку військових в Україну

Джерело