Зеленський назвав головні результати Саміту G7

Зеленський назвав головні результати Саміту G7

Фото: Getty Images Зеленський назвав головний результат саміту лідерів країн Великої сімки

До Великої сімки входять Італія, Німеччина, Велика Британія, США, Канада, Франція і Японія. На полях цього саміту Україна підписала одразу дві важливих угоди.

Головним результатом саміту лідерів країн Великої сімки для України стане отримання більшої кількості засобів протиповітряної оборони для захисту українських міст. Про це у п’ятницю, 14 червня сказав президент України Володимир Зеленський сказав у вечірньому зверненні.

“Буде більше ППО для наших міст. Буде й більше техніки та інших необхідних речей для фронту. Вирішено і щодо використання російських активів на користь України, є перший вагомий крок G7 щодо 50 мільярдів доларів”, – наголосив він.

Як відзначив президент України, майже всі зустрічі на саміті G7 були присвячені саме тому, про що кажуть українські військові – про українські потреби й про наші можливості зараз, якщо постачання буде достатнім і вчасним.

“З усіма лідерами ми говоримо про прискорення відправки в Україну заявлених пакетів”, – додав Зеленський.

Також Зеленський повідомив про нову підтримку з боку Канади. Крім того, посилення підтримки обіцяє Британія. 

“Хороша зустріч була і з Джорджею Мелоні, Главою Ради міністрів Італії. Дякую тобі, Джорджіа, за цей змістовний саміт і за всю підтримку для України – для українців, для захисту наших дітей, сімей в Україні, усіх тих, чиє життя під ударами російського терору”, – додав Володимир Зеленський.

Країни Великої сімки (G7) під час саміту 13 червня досягли прогресу в питанні використання заморожених активів РФ на користь України.

Джерело