Зеленський анонсував морську стратегію України

Зеленський анонсував морську стратегію України

Фото: Генштаб ВСУ / Facebook Україна може ще більше посилити свої позиції у Чорному морі

Війна змінила розстановку сил у Чорноморському регіоні і російський флот тут більше ніколи не буде домінувати, зазначив президент.

Ведеться робота над створенням нової стратегії на морі – Українською морською стратегією. Про це сказав президент Володимир Зеленський у відеозверненні в суботу, 6 липня.

“Працюємо над новою стратегією для нашої держави на морі – Українською морською стратегією. Незабаром ця стратегія буде затверджена на РНБО – зараз триває фіналізація її пунктів”, – заявив він.

Президент наголосив на чіткому розумінні, що “війна змінила розстановку сил у всьому нашому Чорноморському регіоні”.

“Весь російський флот у цій акваторії більше ніколи не буде домінувати. Ми закріплюємо наші інтереси, враховуємо нові технологічні можливості України та нові наші відносини з партнерами”, – зазначив Зеленський.

За його словами, “Україна завжди тепер буде такою державою, яка здатна захищати власні інтереси на морі, транспортні артерії та інтереси наших союзників і партнерів”.

“Я вдячний нашим людям, які це забезпечують. ВМС України, усім задіяним оборонним і безпековим структурам та оборонній промисловості, державним і приватним компаніям”, – резюмував український лідер.

Напередодні у ВМС заявили, що F-16 допоможуть позбавити РФ переваги в небі над Чорним морем. Це може посприяти тому, що Україна розширить судноплавний коридор.

У Росії зробили заяву через дрони США над Чорним морем

Джерело