У Вашингтоні розпочалася Конференція Оборонних Індустрій DFNC1: US Edition. Вона організована Міністерством оборони України та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України спільно з Міністерством торгівлі, Міністерством оборони та Державним департаментом США. Конференція має на меті забезпечити підтримку найвищого рівня співпраці між підприємствами оборонної промисловості з України та США.
У перший день конференції українська сторона (Міноборони та Мінстратегпром) підписала меморандум із Міністерством оборони США про співробітництво щодо спільного виробництва та обміну технічними даними. Документ має сприяти побудові в Україні виробничих спроможностей забезпечувати власні Збройні Сили необхідною зброєю. Зокрема, критично необхідними боєприпасами.
У меморандумі зафіксовано підхід, який передбачає подальшу взаємосумісність систем, які виробляються та використовуються в Україні, із системами на озброєнні країн НАТО.
«Україна — єдина країна світу, яка б’ється у широкомасштабній війні проти ворога, який має потужну індустрію. Для нас питанням виживання є створення військової індустрії, яка відповідає масштабу промислових потужностей ворога. Ми потребуємо потужної Промислової Коаліції, щоб об’єднати зусилля у боротьбі проти російського терору», — заявив у Вашингтоні Міністр оборони України Рустем Умєров.
«Ми пропонуємо нашим партнерам подивитися на українську оборонну промисловість як на можливість. Можливість швидко нарощувати виробничі потужності, адже в Україні регулювання оборонної промисловості є найбільш сприятливим для виробника. Можливість вдосконалити свою продукцію та забезпечити її ефективність в реальних бойових умовах, використовуючи досвід українських інженерів та Збройних Сил. Можливість відкривати нові ринки — адже, окрім поповнення складів країн НАТО, після нашої перемоги українські виробники, які мають досвід переходу від озброєнь радянського зразка до озброєнь стандарту НАТО, можуть передати цей досвід тим країнам Глобального Півдня, які нині залежать від постачання озброєнь з росії», — зазначив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.
«Локалізація оборонної промисловості в Україні була визначена одним із головних пріоритетів нашої команди, коли я вступив на посаду Міністра оборони у вересні. Наступного року виділяємо безпрецедентний бюджет на розвиток оборонного виробництва», — сказав Рустем Умєров.
Міноборони України очікує подальшого підписання домовленостей щодо локалізації виробництв із низкою великих американських компаній-виробників озброєння та військової техніки.
На форумі присутні представники українських та американських оборонних компаній.
Серед представників американського уряду — Міністр оборони США Ллойд Остін, Міністр торгівлі США Джина Раймондо, заступник міністра оборони США із закупівель та постачання Вільям ЛаПланте, заступниця помічника міністра оборони США Лора Купер.
29 вересня 2023 року Перший Міжнародний Форум Оборонних Індустрій (DFNC1) провели у Києві. Він обʼєднав 252 компанії з-понад 30 країн.
Джерело: Міністерство оборони України
Залиште відповідь