Зброї буде більше: У Міноборони розповіли про результати перемовин української та нідерландської делегацій

 Заступник Міністра оборони України Іван Гаврилюк провів переговори з Міністром оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен, яка відвідала Україну. У Міністерстві оборони України розповіли про результати візиту Міністра оборони Нідерландів Кайси Оллонгрен до України.

Про це йдеться на сайті оборонного відомства.

Як відомо, Нідерланди закуплять боєприпаси на суму 150 мільйонів євро для літаків F-16, які будуть передані Україні. Також із країнами-партнерами Нідерланди уклали контракт на закупівлю ISR-дронів на суму близько 200 мільйонів євро.

Заступник Міністра оборони відзначив роль Нідерландів у низці коаліцій на підтримку Сил оборони України. Особливу вдячність висловив за провідну роль Нідерландів у роботі Коаліції Повітряних сил, за важливе рішення уряду країни надати літаки F-16 для навчання українських пілотів на території однієї з країн Євросоюзу.

За словами Кайси Оллонгрен, її країна робить все можливе, аби перехід на F-16 був якомога легшим для українських Повітряних сил за такий короткий строк і під час війни.

«Ми активно працюємо за планом», — сказала вона.

Іван Гаврилюк наголосив також на важливій ролі Нідерландів у Коаліції протиповітряної оборони Коаліція артилерії, наданні ракет Україні для систем ППО.

Міністр оборони Нідерландів сказала, що країни Європи зараз намагаються максимально пришвидшити виробництво боєприпасів. Нідерланди, зокрема, шукають способи закупати боєприпаси за межами континенту.

Крім цього, у цьому році Нідерланди планують посилити українську вогневу міць 155-мм САУ DITА.

Заступник Міністра оборони Катерина Черногоренко зазначила, що раніше Нідерланди вже зробили внесок у розмірі 10 млн євро на підтримку IT-коаліції, а також доєднались до Коаліції дронів.

За підсумками переговорів Іван Гаврилюк та Кайса Оллонгрен підписали угоду між міністерствами оборони двох країн про порядок донації товарів та послуг.

Як повідомляла АрміяInform, Міністр оборони Нідерландів відвідала позиції Сил оборони на східному напрямку.

Джерело