Зберігаючи інтригу: утаємничений стелс-дрон від BAE Systems, який має замінити винищувачі

Таємничий дрон Concept 2 від BAE System. Фото: BAE Systems

Транснаціональна компанія BAE Systems оприлюднила нову конфігурацію конструкції свого безпілотного літака Concept 2, який вперше було представлено у 2022 році.

Як заявляє портал The War Zone, платформа є частиною бачення компанії щодо інтеграції безпілотних систем у майбутні повітряні бойові операції та призначена для допомоги екіпажам винищувачів у різні способи, повідомляє АрміяInform.

На Всесвітній оборонній виставці в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, що тривала весь минулий тиждень, було представлено маломасштабну модель переглянутого дизайну. Загалом же про появу концепту від BAE, вперше у 2022 році повідомив авіаційний сайт FlightGlobal.

Нову модель трохи зменшили, як порівняти з концептом 2022 року, і оновили конструкцію.

Варіант Concept 2 2022 року від BAE Systems. Фото: BAE Systems

Відповідно до наявної на виставці в Саудівській Аравії картки продукту, платформа Concept 2 від BAE є «Дроном середнього розміру (без екіпажу), призначеним для заміни або посилення військово-повітряних сил під час атаки, розвідки, спостереження і рекогносцировки».

Експерт видання New Atlas Девід Сонді на підставі дослідження зовнішніх особливостей оновленого Concept 2 зробив такі висновки: «Ми отримали модель, але без специфікацій. Навіть імені немає. Однак є різні підказки, які дають нам деяке уявлення про цей літак.

Безпілотник має обрізане алмазне дельтоподібне крило, що свідчить про те, що він може працювати на трансзвукових або надзвукових швидкостях і має невеликий радарний поперечний перетин. Він оснащений реактивним двигуном, має V-подібну хвостову частину для меншого опору, кутастий корпус, закриті реактивні вихлопи та темне покриття, що свідчить про те, що технологія стелс відіграє велику роль у його деталях».

За розміром новий безпілотник хочуть зробити близьким до RQ-4 Global Hawk, перші моделі якого мали довжину 13,5 м, розмах крила 35,4 м і висоту 4,4 м, і про який розповідала АрміяInform.

Передбачається, що безпілотник, прототипом якого і є Concept 2, матиме максимальну злітну масу 3500 кг і зможе нести різне корисне навантаження: датчики і комплекси радіоелектронної боротьби (РЕБ), ракети класу «повітря-повітря» типу Meteor і/або ракети «повітря-земля» типу SPEAR 3. У BAE уточнили, що Concept 2 буде розрахований на 100+ бойових вильотів.

Оновлений варіант дрону Concept 2 від BAE System на Всесвітній оборонній виставці в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія. Фото: BAE Systems

Видання The War Zone припускає, що безпілотник коштуватиме відносно недорого, оскільки передбачається його використання в місіях високого ризику. Ще однією його особливістю буде можливість літати на дозвукових швидкостях і таких же висотах, як винищувачі, з якими він зможе інтегруватися. Дрон виконуватиме певні накази без подальшої прямої взаємодії з людиною завдяки інтеграції штучного інтелекту.

Аналітики зазначили, що замовниками Concept 2 можуть бути Королівські ВПС Великої Британії та Королівські ВПС Саудівської Аравії. Відомо, що британські ВПС, як і саудівські, зацікавлені в модернізації флоту і вивчають можливість використання «ведених» БПЛА з винищувачами.

США також розглядають можливість експлуатації так званих спільних бойових літаків (CCA), що являють собою безпілотники зі штучним інтелектом і озброєнням, керувати якими можуть пілоти військових літаків прямо в небі. Американські війська дуже покладаються на такі системи, оскільки вони здатні посилити бойову міць повітряного флоту, що важливо за умови загроз з боку Китаю.

Свій перший політ поки що утаємничений БПЛА, створений на базі оновленого Concept 2, як сподіваються в BAE Systems, здійснить протягом двох прийдешніх років.

Варіант Concept 2 2022 року від BAE Systems. Відео: BAE UAS

Джерело