Затримано інформатора РФ, який готував “прорив” росіян на Донеччині

Затримано інформатора РФ, який готував "прорив" росіян на Донеччині

Фото: СБУ Фігуранту загрожує до 12 років тюрми

В інформатора вилучено мобільний телефон, з якого він передавав голосові повідомлення з розвідданими.

Затримано інформатора РФ, який намагався допомогти РФ із проривом оборони ЗСУ на Покровському напрямку, який наразі є однією із найгарячіших точок фронту. Про це 20 травня повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що фігурант передавав окупантам геолокації вогневих позицій артилерії та укріпрайонів українських військ. Щоб виявити місця базування підрозділів ЗСУ, він автостопом об’їжджав прифронтові селища, де приховано фіксував розташування потенційних цілей.

Під час розвідувальних вилазок агент РФ “звітував” російській розвідці про виявлені пункти можливої дислокації українських захисників. За отриманими координатами росіяни планували здійснити масовані удари із використанням фугасних авіабомб та реактивної артилерії.

Співробітники СБУ провели заходи із убезпечення пунктів базування ЗСУ, а потім затримали фігуранта у його власному помешканні.

В інформатора вилучено мобільний телефон, з якого він передавав голосові повідомлення з розвідданими.

Ворожим поплічником виявився місцевий житель. Зловмисник дистанційно підтримував контакт з двома знайомими – бойовиками окупаційних угруповань РФ, які воюють на східному фронті. Через них інформація потрапляла до воєнної розвідки РФ, яка планувала використати її для підготовки бойових операцій на Донеччині.

Затриманому повідомили про підозру у несанкціонованому поширенні інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ.

Наразі він перебуває під вартою. Фігуранту загрожує до 12 років тюрми.

Нагадаємо, військова контррозвідка Служби безпеки затримала агента ФСБ на Харківщині, який готував серію ракетно-бомбових ударів по бойових позиціях Сил оборони, які захищають регіон від наступу РФ.

Також повідомлялося, що затримано агентку російської розвідки, яка коригувала ракетно-дронові удари РФ по Житомирщині. Серед головних цілей агресора були бойові підрозділи та логістичні склади Сил оборони.

Джерело