Заяви на компенсацію від РФ до Міжнародного реєстру подали 200 українців

Заяви на компенсацію від РФ до Міжнародного реєстру подали 200 українців

Фото: ДСНС Наслідки удару по Дніпру 15 січня 2023

На першому етапі Реєстр працюватиме з заявами на компенсацію зруйнованого або пошкодженого житла. З часом додаватимуться інші категорії.

Міжнародний реєстр збитків від російської агресії вже отримав близько 200 заявок на компенсацію від українців. Про це у вівторок, 2 квітня, повідомив Генеральний прокурор Андрій Костін в ефірі телемарафону.

Костін нагадав, що на конференції “Відновлення справедливості для України” у Гаазі відбувся технічний запуск Реєстру збитків – першого елементу компенсаційного механізму для постраждалих від війни.

“Станом на сьогодні подано близько 200 заяв. На першому етапі Реєстр працюватиме з заявами на компенсацію зруйнованого або пошкодженого житла. З часом додаватимуться інші категорії”, – сказав генпрокурор.

Костін зазначив, що на Гаазькій конференції також прийнята політична Декларація, підтримана 44 країнами. Генпрокурор підкреслив, що це свідчить про підтримку цивілізованим світом прагнення України притягнути до відповідальності причетних до російської агресії.

За словами Костіна, в українських судах вже винесені 104 вироки, а також чотири ордери на арешт від Міжнародного кримінального суду. Крім того, США та Литва оголосили підозру семи особам в рамках власних розслідувань воєнних злочинів.

Генпрокурор нагадав, що Офіс Генерального прокурора також розглядає участь у злочині агресії понад 600 російських високопосадовців з політичного та військового керівництва країни.

“Головна мета трибуналу – притягнення до відповідальності саме тих, хто віддавав накази розпочати агресивну війну. Це позиція кожного українця, тому що кожен українець знає, хто саме віддав наказ розпочати збройну агресію”, – сказав Костін, наголосивши, що кожен українець хоче бачити Путіна переслідуваним спеціальним трибуналом.

Нагадаємо, у вівторок у місті Гаага було оголошено про технічний запуск міжнародного Реєстру збитків та початок прийому заяв постраждалих від збройної агресії РФ. Головне завдання міжнародного Реєстру збитків – отримувати та обробляти заяви про збитки та докази; класифікувати та систематизувати такі заяви, оцінювати та визначати придатність заяв для включення до Реєстру та реєструвати прийнятні заяви з метою їх майбутнього розгляду та винесення рішення. 

Також у застосунку Дія запустили сервіс для уточнення даних міжнародного Реєстру збитків щодо майбутніх репарацій.

Джерело