З якої причини дитина воліє їсти пісок

Дитина може так чинити з декількох причин.

Багато батьків зіштовхуються з такою проблемою: дитина їсть пісок. Мами й тата по-різному реагують на цю ситуацію — одні починають панікувати та бити на сполох, інші ставляться спокійно до такого етапу розвитку малюка. Розберімося, чому діти так вчиняють і з якої причини тягнуть до рота подібну "їжу", інформує Ukr.Media.

Пісок, крейда, анемія

Відзначимо, що вони можуть вподобати не тільки пісок, але і крейду, землю, деякі навіть гризуть цеглини. Бажання "ласувати" неїстівними предметами називається геофагією. Педіатри вважають таку поведінку нормальною, якщо дитині від 1,5 до 2 років. У цьому віці діти активно пізнають світ, в тому числі й на смак. Їм поки що важко пояснити, що не варто тягнути до рота все підряд.

На думку дієтологів, подібна харчова поведінка малюка може говорити про нестачу в організмі важливих вітамінів і мікроелементів. Дитина, поглинаючи пісок або землю, таким чином відновлює їх баланс.

Якщо вона їсть крейду, то, швидше за все, їй бракує кальцію, який впливає на міцність кісток і на імунітет. Деякі батьки купують дітям спеціальні вітамінні добавки з цим елементом.

Якщо дитина їсть пісок, то вона, можливо, потребує кремнію. Його недолік призводить до анемії, хвороб суглобів і т. д. Малюк, який жує землю, може мати проблеми з низьким гемоглобіном, авітамінозом, дефіцитом заліза.

З точки зору психологів, описана харчова поведінка може говорити про те, що дитині бракує уваги з боку батьків. Вчиняючи так, вона кличе маму і тата, які відкладають всі справи та приділяють їй час. Навіть якщо батьки почнуть лаяти дитину, вона все одно отримає бажане — вона опиниться у центрі їх уваги.

Що робити дорослим? Якщо причина проблеми саме в цьому, то варто більше спілкуватися і грати з нащадком. І взагалі переглянути свою поведінку та ставлення до дитини.

Батьківський нагляд

Фахівці рекомендують батькам, які помітили, що їх малюк їсть пісок, поводитись спокійно. По-перше, крики можуть налякати малюка, який ще погано усвідомлює те, що відбувається. По-друге, побачивши підвищену мамину турботу, він подумає: ага, ось так можна отримувати її увагу. І буде використовувати цей спосіб надалі.

Деякі мами вважають, що дитині треба дати наїстися. Мовляв, хай жує пісок і землю. Щойно їй набридне, вона сама забуде про ці "ласощі". Якщо дитині забороняти, то це тільки посилить її інтерес до такої "їжі".

Психологи підкреслюють, що запорукою успіху є батьківський контроль і завзятість. Щойно малюк щось хоче покласти собі до рота, треба відразу ж відволікти його увагу. Нехай він перемикнеться — взагалі не важливо, на що саме. На пташку, собачку, листочок, хмарку — лише б розтулив кулачок і висипав його вміст. Головне, робити так методично та щоразу, і дитина з часом втратить цікавість до піску.

Як вже було зазначено, така поведінка вважається нормальною для дітей у віці до 2 років. Якщо малюк більш дорослий, він раптово змінив смакові пристрасті та став тягнутися до піску, землі чи каміння, то це привід звернутися до лікарів — педіатра та психолога.

Чому дітям небезпечно їсти пісок

Питання може здатися дивним. Однак деякі батьки вважають, що в поїданні піску немає нічого страшного. Це не так: надворі можна підхопити будь-яку інфекцію, у тому числі ту, що переходить від вуличних собак і кішок. У піску можуть бути частинки калу тварин з паразитами, недопалки, уламки скла і т. п.

Медики підкреслюють, що дітям, які періодично їдять пісок, необхідно здавати аналіз на яйця глистів і за потреби проходити курс лікування, запропонований педіатром.

Джерело