Умєров у Брюсселі домовлявся про оборонне співробітництво з Бельгією

Умєров у Брюсселі домовлявся про оборонне співробітництво з Бельгією

Фото: facebook.com/rustemumerov.ua Умєров провів переговори у Бельгії

Голова Міноборони також зустрівся із генсеком НАТО, який заявив, що оскільки зима ускладнить бойові дії, союзники готові посилити підтримку України.

Міністр оборони України Рустем Умєров під час візиту до Брюселлю обговорив з міністром оборони Бельгії Людивін Дедондер плани щодо посилення українсько-бельгійського оборонно-промислового співробітництва. Про це Умєров у понеділок, 4 грудня, повідомив у Facebook.

“Сьогодні працюємо в Бельгії. Провів продуктивну зустріч з Міністром оборони Бельгії Людивін Дедондер. Обговорили наші плани щодо розвитку двостороннього партнерства, зокрема, посилення українсько-бельгійського оборонно-промислового співробітництва”, – зазначив Умєров.

За його словами, під час зустрічі також обговорили можливість прийняти представників бельгійського оборонно-промислового комплексу в Україні на початку наступного року.

Також Умєров у Брюсселі провів переговори з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. У прес-службу НАТО повідомили, що Столтенберг запевнив Умєрова у незмінній підтримці України з боку союзників та партнерів.

“З огляду на те, що зима, як очікується, ускладнить бойові дії, Столтенберг підкреслив, що союзники сповнені рішучості посилити політичну та практичну підтримку України в її захисті від російського вторгнення”, – зазначили в НАТО.

Столтенберг підтвердив, що блок надаватиме довгострокову підтримку українській стороні, щоб зробити Збройні сили України “цілком сумісними” з НАТО, та “ще більше наблизити їх до Альянсу”.

Умєров і генсек НАТО також обговорили шлях України до членства в Північноатлантичному альянсі та зусилля щодо реформування.

Нагадаємо, в уряді Бельгії повідомили, що будуть фінансувати Україну за рахунок Росії.

Раніше стало відомо, що Бельгія надасть Україні винищувачі F-16, коли отримає F-35. Також країна візьме участь у навчанні пілотів ЗСУ.

Джерело