Укренерго продовжило обмеження для промисловості

Укренерго продовжило обмеження для промисловості

Фото: Ільдар Салєєв / Facebook Наслідки російських атак на ТЕС України

При зростанні споживання електроенергії можливе застосування аварійних відключень для побутових споживачів.

В енергосистемі України продовжує зберігатися значний дефіцит через наслідки російських обстрілів. Через це напередодні було продовжені графіки обмежень споживання електроенергії для промисловості з 23:00 до 07:00 ранку 10 травня. Про це повідомило Укренерго у п’ятницю.

“Сьогодні також графіки обмеження потужності для промислових споживачів будуть діяти з 18:00 до 07:00 наступного дня. При зростанні споживання можливе застосування аварійних відключень”, – йдеться у повідомленні.

Енергетики підкреслюють, що обмеження споживання – це необхідний захід для збереження стабільності енергосистеми після вже п’ятої в цьому році прицільної ракетної атаки росіян по електростанціях.

Протягом поточної доби діють обмеження споживання на Харківщині через пошкодження обладнання магістральних мереж російськими дронами та ракетами. На ранок знеструмлено понад 100 тисяч побутових споживачів. Також цілодобово обмежено споживання для промисловості на Криворіжжі.

Загалом станом на ранок знеструмлені 413 населених пунктів. Через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Запорізькій, Харківській і Сумській областях.

Вчора Україна отримувала аварійну допомогу з 19:00 до 22:00 з енергосистем Румунії, Польщі, Словаччини. Також, з 11:00 до 16:00 , на запит польського оператора енергосистеми, наша країна приймала надлишки електроенергії з Польщі. Сьогодні аварійна допомога від країн ЄС була застосована вранці, з 06:00 до 07:00.

Сьогодні Україна імпортує електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини і Молдови загальним обсягом 13 904 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 483 МВт.

Нагадаємо, в ніч на 8 травня росіяни запустили понад 50 ракет та десятки “шахедів” по енергетичній інфраструктурі у шести регіонах України. ППО збила більшість цілей, але не обійшлося і без влучень.

Пізніше в Укренерго заявили, що можливі відключення світла по всій Україні. 

Джерело