Україні бракує пілотів F-16 – ЗМІ

Україні бракує пілотів F-16 - ЗМІ

Фото: Getty Images Україна просить США про негайний початок навчання 30 пілотів

США відмовляють Києву у навчанні необхідної кількості льотчиків: пояснюють браком місць і зобов’язаннями перед іншими країнами.

Україна просить США навчати більше українських пілотів на F-16, але наштовхується на відмову. Наразі партнери не навчають достатньо українських пілотів для керування F-16, зважаючи на кількість винищувачів, яку незабаром передадуть Україні. Про це у середу, 5 червня, пише Politico із посиланням на вісьмох колишніх та нинішніх посадовців та законодавців США, України та Європи.

Видання стверджує, що Україна говорить про 30 пілотів, які мають негайно розпочати навчання в США. Але у Білому домі кажуть, що не мають достатню кількість місць – можуть прийняти максимум 12.

Два інших заклади в Данії та Румунії мають подібну проблему з доступними місцями для тренувань.

За даними видання, під час серії зустрічей і дзвінків протягом останніх кількох тижнів Україна офіційно попросила США навчити додаткову кількість пілотів на базі Національної гвардії Морріса в Тусоні, штат Арізона. При цьому американські законодавці також чинили тиск на адміністрацію, щоб вона схвалила додаткове навчання.

У відповідь США заявили, що інші країни теж стоять у черзі для підготовки на F-16, вони не можуть порушити свої зобов’язання перед цими країнами.

За словами речниці ВПС США, до кінця вересня Національна гвардія планує підготувати 12 українських пілотів на базі в Тусоні.

Неназваний колишній чиновник повідомив, що з такими темпами Україна не матиме повної ескадрильї підготовлених пілотів до кінця 2025 року.

Нагадаємо, на початку травня повідомлялося, що частина українських пілотів завершує навчання на F-16.

F-16 на підльоті: коли чекати на перші винищувачі

Джерело