Україна виконала умови ЄС по переговорній рамці – Стефанішина

Україна виконала умови ЄС по переговорній рамці - Стефанішина

Фото: Getty Images Шлях України до ЄС буде непростим

Правоохоронний комітет Верховної Ради схвалив останній законодавчий акт, який був потрібен для завершення виконання рекомендацій щодо лобізму.

Україна виконала усі чотири рекомендації Єврокомісії, необхідні для затвердження переговорної рамки для вступу у Євросоюз. Таку заяву зробила віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, повідомляє Інтерфакс-Україна у понеділок, 11 березня.

За її словами, сьогодні сплинув останній термін, коли Україна могла надати якусь додаткову інформацію.

“12,13 і 14-го (березня) Європейська комісія має ухвалити рішення. Насамперед, затвердити звіт про виконання нами додаткових критеріїв, а також ухвалити рішення чи надати нам переговорну рамку, щоб держави-члени її затвердили”, – зазначила Стефанішина.

Також вона повідомила, що у понеділок правоохоронний комітет Верховної Ради схвалив останній законодавчий акт, який був потрібен для завершення виконання рекомендацій щодо лобізму – зміни до адміністративного законодавства, які запроваджують відповідальність за порушення ухваленого раніше закону про лобізм.

Віцепрем’єрка стверджує, що Україна має “стримано-оптимістичні прогнози”.

Нагадаємо, 8 березня віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс під час візиту до Києва повідомив, що наступного тижня ЄК представить на розгляд країн-членів Євросоюзу проєкт переговорної рамки щодо вступу України для його подальшого затвердження.

Очікується, що переговорну рамку затвердять на міжурядовій конференції, скликаній після березневого саміту лідерів ЄС. Це буде фактичним початком переговорів про вступ України.

Ткож повідомлялося, що президент Володимир Зеленський і глава ЄК Урсула фон дер Ляєн домовились про скринінг законодавства України.

Джерело