Україна виконала всі структурні маяки МВФ – Мінфін

Україна виконала всі структурні маяки МВФ - Мінфін

Фото: Getty Images Під час роботи місії МВФ ітиметься також про структурну роботу над тим, щоб Україна надалі залишалася в рамках програми

Київ виконав всі необхідні зобов’язання за програмою розширеного фінансування EFF, зазначили у відомстві.

Україна повністю виконала всі структурні маяки та інші зобов’язання за програмою розширеного фінансування EFF з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Місія щодо четвертого перегляду програми, як чекається, почне роботу наприкінці травня у Варшаві. Про це повідомила заступниця міністра фінансів Ольга Зикова агентству Інтерфакс-Україна в кулуарах другого люксембурзько-українського бізнес-форуму Швидке відновлення України, що приходив у Люксембурзі у вівторок.

“Усі структурні маяки виконано… Ми можемо говорити про те, що ми в програмі й виконуємо свої зобов’язання”, – сказала вона, організованого Люксембурзько-українською торгово-промисловою палатою 

Чиновниця зазначила, що під час роботи місії йтиметься також про структурну роботу над тим, щоб Україна надалі залишалася в рамках програми, напрацьовуватиметься план роботи до майбутнього до кінця року п’ятого її перегляду. За її словами, “критичних точок немає”.

Перші місяці цього року за відсутності фінансування ЄС і США, яке частково компенсували Японія і Норвегія, Україна пройшла практично завдяки внутрішнім заходам: податок на надприбуток банків, дострокова сплата дивідендів найбільшими держкомпаніями.

Україна проводить і далі проводитиме активні переговори і зі США, і з ЄС щодо питання взаємного передбачуваного виконання взятих на себе зобов’язань, додала Зикова.

Чотирирічна програма EFF у розмірі близько 15,6 млрд доларів була затверджена 31 березня 2023 року і є частиною пакета міжнародної підтримки України в розмірі 122 млрд доларів. 

На 2024 рік передбачено ще три транші за підсумками відповідних переглядів програми: SDR1,670 млрд ($2,21 млрд) у середині червня, потім по SDR835 млн на початку вересня і грудня.

На 2025 рік намічено два транші: по SDR684 млн на початку березня і наприкінці серпня, після чого заплановано ще три останні транші по SDR966 млн.

Нагадаємо, 1 лютого лідери ЄС на саміті у Брюсселі погодили програму підтримки України на 50 млрд євро під назвою Ukraine Facility. Вона розрахована на період 2024-2027 рр.

Мінекономіки анонсувало наступний транш від ЄС

Джерело