Україна і США посилять контроль за оборонною допомогою

Україна і США посилять контроль за оборонною допомогою

Фото: Міністерство оборони України Україна та США підписали меморандум про посилення співпраці у контролі за використанням міжнародної допомоги

Інспекції Міністерств оборони України та США підписали меморандум для посилення співпраці у сфері контролю за використанням допомоги.

Україна та США посилюють співпрацю у сфері контролю за використанням міжнародної допомоги, яка надається ЗСУ. Меморандум про взаєморозуміння підписали в середу, 31 січня, повідомила пресслужба Міністерства оборони.   Міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з генеральним інспектором Міноборони США Робертом Сторчем і поінформував американську сторону про інституційні трансформації, що тривають в оборонному відомстві. Зокрема, йшлося про запровадження дієвої системи нагляду, менеджменту ризиків, запобіганню корупції у сфері закупівель.   Умєров також наголосив, що посилення контролю і прозорості у використанні допомоги, яка надається партнерами, є одним з пріоритетів у роботі Міноборони.

“До кінця квітня ми матимемо стовідсоткову впевненість, що усі наглядові механізми будуть впроваджені, та система працюватиме”, – сказав міністр.    Меморандум про взаєморозуміння, що було підписано, зокрема передбачає:  

  • обмін актуальною інформацією для виявлення, підтвердження та запобігання шахрайству або корупції, що впливає або стосується американської безпекової допомоги;
  • проведення спільних заходів з виявлення, підтвердження та запобігання шахрайству та корупції;
  • створення механізму взаємної передачі запитів, що стосуються розслідувань і заходів у межах повноважень та юрисдикції сторін;
  • проведення періодичних зустрічей для визначення пріоритетних напрямків співробітництва для досягнення спільних цілей.

З українського боку меморандум підписав головний інспектор Міноборони адмірал Ігор Воронченко, з американського – генеральний інспектор Міноборони США Роберт Сторч.

Раніше повідомлялося, що п’ятеро європейських лідерів вимагають від держав-членів Євросоюзу посилити військову підтримку України.  

Президент Володимир Зеленський анонсував нові оборонні пакети. За підсумками нового тижня можна буде сказати, що Україна стала сильніше, пообіцяв глава держави.

Джерело