Україна і Євросоюз погодили безпекову угоду

Україна і Євросоюз погодили безпекову угоду

Фото: Офіс президента Ігор Жовква провів завершальний раунд переговорів з ЄС

Переговірні команди України та ЄС домовилися про підписання безпекової угоди вже найближчим часом.

Україна та Євросоюз завершили роботу над текстом безпекової угоди. Про це повідомив Офіс президента у середу, 19 червня.

Вказано, що заступник керівника ОП Ігор Жовква провів завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди із заступником генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

“Переговірні команди України та ЄС завершили узгодження тексту безпекової угоди та домовилися про її підписання вже найближчим часом”, – йдеться у повідомленні.

В ОП зазначили, що безпекову угоду з ЄС буде укладено на виконання Спільної декларації про підтримку України, яку Євросоюз разом із країнами G7 схвалив у Вільнюсі 12 липня 2023 року.

Нагадаємо, Україна уклала вже 18 безпекових угод: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією і США. З двома останніми країнами угоди були підписані в один день – 13 червня на саміті G7.

Столтенберг сказав, що дасть безпеку Україні після війни

Джерело