Україна і Бельгія почали готувати безпекову угоду

Україна і Бельгія почали готувати безпекову угоду

Фото: Офіс генпрокурора Українська і бельгійська сторони обговорили текст проєкту безпекової угоди

Створюються реальні можливості для підписання документа вже найближчим часом, зазначили в ОП.

Україна та Бельгія розпочали переговори щодо укладення угоди про співпрацю у сфері безпеки. Про це повідомив Офіс президента у п’ятницю, 10 травня.

Вказано, що сьогоднішній раунд перемовин провів заступник очільника ОП Ігор Жовква. Бельгійську делегацію очолив керівник Кабінету прем’єр-міністра з питань безпеки та зовнішніх відносин Петер Моорс.

“Ми цінуємо лідерство Бельгії в багатьох питаннях підтримки України як на двосторонньому рівні, так і в межах співпраці України з ЄС і НАТО на шляху до нашого членства”, – зазначив Жовква.

Сторони обговорили текст проєкту угоди, розглянули окремі положення. Також домовилися про наступний раунд переговорів.

“Досягнутий прогрес за результатами першого раунду створює реальні можливості для підписання документа вже найближчим часом”, – заявили в ОП.

Нагадаємо, у липні 2023 року на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 схвалили декларацію, яка передбачає довгострокову підтримку України у сфері безпеки та економіки. До цієї декларації вже приєдналися 32 держави.

Станом на сьогодні Україна уклала вже дев’ять двосторонніх безпекових угод: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією і Латвією.

Джерело