У ВМС пояснили, нащо Росії ракетоносії в Середземному морі

У ВМС пояснили, нащо Росії ракетоносії в Середземному морі

Фото: Суспільне Одеса Дмитро Плетенчук назвав фактори, які визначають кількість кораблів РФ у Середземному морі

Країна-агресор намагається поширювати свою військову присутність в різних куточках світу, пояснив Дмитро Плетенчук.

Росія намагається поширювати свою військову присутність не тільки в Україні, але й в інших регіонах. Цими обставинами й пояснюється наявність ворожих кораблів у Середземному морі, зокрема ракетоносіїв. Про це заявив речник Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука в ефірі телемарафона Єдині новини.

“Не слід забувати, що РФ вбачає геополітичних конкурентів не тільки в Україні, Тому, вони звісно, намагаються розповсюджувати свою військову присутність і в інших регіонах, де є їхні інтереси, а вони тепер є в Африці і не тільки, і в тому числі в підтримці режиму Асада в Сирії. Тому вони намагаються робити все, щоб підтримати подібний собі режим”, – наголосив посадовець.

Спікер назвав фактори, які визначають кількість кораблів РФ у Середземному морі.

“Зазвичай це можуть бути і ротації – одночасне перебування кількох одиниць. Взагалі там у них оперативне з’єднання постійне корабельне, тому вони присутні там багато років. Які вони там виконують завдання – окрема історія. Для нас важливо те, що ця історія не пов’язана з Чорним морем. Якщо раніше окупанти через турецькі протоки ще могли здійснювати операції так званого Сирійського експресу, то тепер так не працює… Для забезпечення цього угрупування їм треба йти в обхід всієї Європи, це більше 9 тисяч км, що досить непросто”, – зазначив Плетенчук.

Нагадаємо, Сили оборони України уразили ракетою Нептун корабель Костянтин Ольшанський. Це український ВДК, який 10 років тому, у 2014 році, був захоплений російськими військами під час анексії Криму. Судно було на ремонті.

У Росії залишилось п’ять десантних кораблів – ВМС

Джерело