Є кілька причин.
Якщо у вас всього кілька друзів, ви можете бути найрозумнішою людиною у своєму колі спілкування. Згідно з науковими даними, у розумних людей зазвичай менше друзів, але це не означає, що вони нещасні, інформує Ukr.Media.
Деякі люди можуть почуватися ізгоями, якщо вони не мають великої компанії друзів. Однак недавнє дослідження показало, що розумні люди найчастіше щасливіше проводять час на самоті, а не спілкуються з друзями. Це може пояснити, чому одинаки, зазвичай, мають більш високий інтелект, ніж популярні люди.
У міру того як ви будете йти по життю, ваше коло спілкування природним чином змінюватиметься і розвиватиметься. Ви можете віддалитися від деяких знайомих, колег чи навіть близьких друзів. Це особливо правильно для розумних людей, у яких з віком коло спілкування, зазвичай, зменшується. Це може здатися нелогічним, оскільки можна було б очікувати, що розумні люди матимуть ширше коло спілкування завдяки своїм чудовим комунікативним навичкам.
Однією з переваг дорослішання є можливість проводити більше часу з друзями та близькими, але, за іронією долі, коло спілкування більшості людей з віком починає звужуватися. Колись вважалося, що цей феномен пов'язаний з нашим власним усвідомленням обмеженості нашого майбутнього часу — ми усвідомлюємо кінцеву тривалість нашого життя і вважаємо за краще витрачати свій невеликий час, що залишився лише з небагатьма обраними. Але нещодавні дослідження показали, що річ не в цьому.
Є кілька причин, з яких розумні люди вважають за краще звужувати коло спілкування в міру дорослішання, і це може бути ознакою їхньої мудрості та зрілості.
Ось причини, з яких розумні люди з віком можуть звужувати коло спілкування:
Зміна пріоритетів
З віком пріоритети людей змінюються. У дорослих зазвичай є робота або власний бізнес, сім'я та особисті цілі, які потребують їхнього часу та уваги. Вільний час вони також схильні витрачати на хобі, підвищення кваліфікації та заняття, що відповідають їхнім інтересам та захопленням. Через обмеженість часу та енергії вони можуть надати перевагу обмежити коло спілкування, яке відповідає їх поточним пріоритетам та інтересам. Це може призвести до того, що коло їхнього спілкування скоротиться.
Проникливий характер
Розумні люди, зазвичай, вибіркові та проникливі у стосунках. Швидше за все, вони вже визначили своїх справжніх друзів у житті.
Вони також прагнуть оточити себе людьми, які поділяють схожі цінності, думки та інтереси у суміжних областях. І якщо вони встановили міцні стосунки, то не відчувають потреби заводити нові.
Вони надають перевагу глибоким розмовам пліткам і поверхневим світським розмовам. У результаті деякі люди можуть природно віддалятися від розумних особистостей, тому що вони надають перевагу більш змістовній взаємодії і не зацікавлені в поверхневому спілкуванні.
Вони перебірливі
Бути розбірливим — це непогано. Насправді багато людей хотіли б бути більш розбірливими щодо того, кого вони впускають у своє життя.
Розумні люди не впускають у своє життя людей, які можуть перешкодити досягненню їх цілей та принизити їхній інтелект. Те, з ким вони проводять час, впливає на те, ким вони стають, і ці люди можуть як підняти їх, так і принизити. Розумні люди з віком не тільки добре навчилися усвідомлювати себе, але й можуть бачити наскрізь інших людей.
Якість важливіша за кількість
Розумні люди надають перевагу якості, а не кількості, особливо коли йдеться про стосунки. Вони розуміють, що велика кількість друзів чи знайомих не обов'язково призведе до значних зв'язків чи повноцінних відносин. Стаючи старшими, вони зосереджуються на створенні глибших зв'язків з людьми, які поділяють схожі інтереси, цінності та цілі. Вони знають, що справжні стосунки вимагають часу, зусиль та емоційних вкладень, тому воліють вкладати свою енергію в обраних, а не розпорошуватись на всіх поспіль.
Вони вважають самотність корисною
Розумні люди часто люблять проводити час на самоті, переслідуючи свої інтереси, відновлюючи сили та розмірковуючи. Вони можуть не відчувати потреби у спілкуванні і воліють проводити час на самоті або з невеликою групою однодумців. Це також може призвести до того, що у них буде менше друзів, оскільки вони задоволені самотністю.
Вони знають собі ціну
Дивно легко розірвати стосунки з людиною, яка погано з тобою поводиться, якщо ти знаєш собі ціну.
Люди прагнуть безглуздої дружби і стосунків з безлічі причин, але одна з них полягає у тому, що вони отримують свого роду задоволення від наявності довгого списку контактів у своїх телефонах і від уваги соціальних мережах.
Розумні люди з роками пройшли цей етап постійної потреби доводити свою цінність. У більшості випадків вони вже задоволені собою та впевнені у своїх відносинах. Крім того, вони не сподіваються на те, що інші підтвердять їхню цінність. Вся підтримка, якої вони потребують або хочуть, виходить зсередини і від небагатьох друзів, які в них є.
Рішення розумних людей з часом скоротити коло спілкування — це відображення їхньої мудрості та зрілості. Вони надають перевагу якості, а не кількості, коригують свої пріоритети, вибіркові та цінують свій особистий простір. Це не зниження їхніх соціальних навичок, а усвідомлений вибір на користь більш глибоких та значущих відносин, які відповідають їхнім цінностям, інтересам та особистісному зростанню.
Цікаво, що дослідники також виявили, що жителі невеликих міст, зазвичай, більш доброзичливі та привітні, порівняно з жителями великих міст. Ця тенденція спостерігається у всьому світі.
Залиште відповідь