У США пояснили слова Байдена про членство України в НАТО

У США пояснили слова Байдена про членство України в НАТО

Фото: gettyimages Президент США Джо Байден

Американський президент не вірить, що Україна зараз готова до членства в НАТО, але не сумнівається у тому, що майбутнє України в НАТО.

У місії США при НАТО пояснили слова президента Джо Байдена про те, що він не готовий підтримати “НАТОїзацію” України. Коментар представництва американської місії у середу, 5 червня, публікує Радіо Свобода.

У представництві США при альянсі наголосили, що майбутнє України – в НАТО, з чим погодилися всі союзники. Американський президент, за  їх словами, говорив про неготовність України стати членом Альянсу на сьогоднішній день.

“Президент чітко дав зрозуміти, що майбутнє України в НАТО, що Сполучені Штати підтвердили на саміті у Вільнюсі разом з усіма іншими союзниками… Президент говорив про те, що він не вірить, що Україна зараз готова до членства в НАТО, про що він неодноразово говорив раніше”, – зауважили в дипмісії США.

Там також нагадали слова Байдена, сказані ним після Вільнюського саміту. Тоді він наголошував,  що членство України – радше питання часу, аніж вірогідності загалом.

“Майбутнє України в НАТО. Як казав раніше президент, “я вірю, що Україна може туди потрапити” і “справа не в тому, чи варто їй приєднуватися, чи ні. Йдеться про те, коли вони зможуть приєднатися. І вони вступлять до НАТО”… На саміті НАТО у Вільнюсі минулого року лідери альянсу зробили кроки, щоб визнати прогрес, якого досягла Україна, водночас підкреслили необхідність подальших демократичних реформ для відповідності стандартам НАТО. Ця робота триває”, – пояснили у дипмісії.

Нагадаємо, напередодні в інтерв’ю журналу TIME Байден розповів, яким бачить мир в Україні. За його словами, це “гарантія того, що Росія ніколи не окупує Україну”. Але це, на думку американського лідера, не означає вступ України до НАТО.

Нагадаємо, 9-11 липня у Вашингтоні відбудеться ювілейний саміт НАТО, присвячений 75-річчю Альянсу. Державний секретар Ентоні Блінкен заявляв, що саміт присвятять майбутньому вступу України. У Вашингтоні планують обговорити розроблення “дорожньої карти” для цього.

Джерело