У Раді зареєстрували законопроєкт щодо Telegram

У  Раді зареєстрували законопроєкт щодо Telegram

Фото: Getty Images В Україні можуть ввести певні обмеження щодо Telegram

Аргументом для запровадження регулювання Telegram є те, що ця платформа може бути пов’язана з державою-агресором, вказано у пояснювальній записці.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №11115, яким пропонується відрегулювати діяльність платформ спільного доступу до інформації, зокрема і месенджера Telegram. Про це стало відомо у понеділок, 25 березня.

Авторами законопроєкту є 12 народних депутатів від різних фракцій, зокрема, і від провладної Слуга народу.

У пояснювальній записці зазначається, що запропоноване чинним законом “Про медіа” регулювання залишилося неповним, що проявилося в неможливості ефективного реагування з боку держави на низку проблем в інформаційній сфері.

“В умовах повномасштабної агресії проти України ці проблеми створюють очевидні загрози національній безпеці. Цей законопроєкт покликаний надати державним органам відповідний інструментарій”, – йдеться в документі.

Законопроєкт встановлює вимоги до провайдерів платформ спільного доступу до інформації на вимогу розкривати структуру своєї власності та джерела фінансування. При цьому умови не допускають діяльність в Україні суб’єктів у сфері медіа, які належать або фінансуються резидентами держави-агресора Росії.

Законопроєкт також пропонує встановити законодавчу презумпцію, згідно з якою неможливість здійснити перевірку через відсутність комунікації з провайдером (і через відсутність представництва, і через ненадання витребуваних документів та інформації) є підставою для визнання структури власності такого провайдера непрозорою.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи, а також надавачі фінансових послуг, не мають права використовувати платформи спільного доступу до інформації з непрозорою структурою власності їхніх провайдерів.

Також не допускається встановлення зазначених платформ і пов’язаних із ними сервісів на пристрої, що використовуються для службових цілей, відповідно до практики деяких країн ЄС і Швейцарії.

“Додатковим аргументом для запровадження регулювання є те, що, наприклад, платформа Telegram може бути пов’язана з державою-агресором, про що відкрито заявлялось і президентом РФ, російським регулятором Інтернету Роскомнадзором та іншими офіційними особами”, – йдеться у пояснювальній записці.

Законопроєкт вже направлено на розгляд профільного комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Нагадаємо, у вересні 2023 року голова Нацради Ольга Герасим’юк оголосила про розробку питань регулювання Telegram в ході публічного обговорення. За її словами, месенджер перестав бути просто засобом спілкування та трансформувався в серйозний медійний інструмент.

Джерело