У Раді пропонують платну бронь від мобілізації

У Раді пропонують платну бронь від мобілізації

Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook В Україні можуть запровадити економічне бронювання від мобілізації

Стратегічними мають бути не стільки галузі, які визначають чиновники, “скільки конкретні працівники, яких визначає роботодавець”, вважають у парламенті.

У Комітеті з питань економічного розвитку Верховної Ради напрацювали варіант економічного бронювання від мобілізації. Про це сказав голова комітету Дмитро Наталуха, повідомляє прес-служба парламенту у середу, 22 травня.

За його словами, пропозиції “надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них”.

На думку Наталухи, українському бізнесу “все одно потрібно бронювання, бо він має працювати”.

“Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така може комусь неприємна, але очевидна правда. Але, ще раз – хай бізнес вирішить сам, хто з його співробітників є стратегічним”, – заявив нардеп.

Він вважає, що стратегічними мають бути не стільки галузі, які визначають чиновники, “скільки конкретні працівники, яких визначає роботодавець”.

“Економічне бронювання – це про новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою. Та про збереження економіки”, – резюмував Наталуха.

Раніше голова фракції Слуга народу Давид Арахамія повідомив, що у Раді розглядається дві моделі економічного бронювання. За його словами, один з них передбачає сплату податку з зарплати 35 тисяч гривень, другий – це квотне бронювання по галузях.

Джерело