У НАТО сперечаються щодо обіцянок Україні на саміті

У НАТО сперечаються щодо обіцянок Україні на саміті

Фото: Zuma У НАТО сперечаються щодо обіцянок Україні

Одна частина країн проти сильного слова “незворотній” щодо шляху України до НАТО. Інша частина – критикує США за нерішучість.

США і кілька ключових союзників активно обговорюють, що запропонувати Україні на липневому саміті НАТО, який відбудеться у Вашингтоні. Про це у череду, 19 липня, повідомляє CNN із посиланням на численні американські і європейські джерела, знайомі з перебігом дискусії.

При цьому США стикаються з критикою з боку різних європейських країн за те, що вони не готові зайти так далеко, як хотіли б деякі з них, особливо ті, що знаходяться близько до кордону з Росією.

“Офіційні особи Вашингтону і Берліну запропонували, щоб під час саміту НАТО наступного місяця Альянс пообіцяв, що Україна має “міст” до членства в НАТО, а не “незворотній шлях”, як заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у квітні, використовуючи формулювання, які підтримують Велика Британія і деякі країни Східної і Центральної Європи”, – розповіли журналістам кілька джерел, знайомих з перебігом дискусії”.

У матеріалі йдеться, що остаточне формулювання, яке Альянс зробить щодо України під час липневого саміту у Вашингтоні, має вирішальне значення. Воно буде ретельно обговорюватися членами Альянсу протягом наступних днів, а потім піддаватиметься ретельному аналізу, оскільки формулювання окреслить світові, і зокрема Росії, цілі України в НАТО.

Високопоставлений американський чиновник заявив, що представники адміністрації Байдена не вважають, що слово “незворотній” отримає підтримку всього Альянсу, вказуючи, зокрема, на Угорщину як на країну, яка, ймовірно, утримується. За його словами, США вважають, що вони близькі до резолюції з усіма союзниками, але відмовився попередньо прокоментувати це рішення.

“Деякі члени НАТО також неохоче вживають це слово, оскільки Україна ще не здійснила всі необхідні демократичні та антикорупційні реформи, необхідні для членства в Альянсі”, – підкреслив один зі співрозмовників.

До саміту залишається близько місяця, але ця тема залишається центральною точкою напруженості в поточних розмовах.

“Більшість центральноєвропейських країн розчаровані двозначністю і зволіканням адміністрації Байдена”, коли йдеться про визначення конкретного шляху для України, – сказав CNN один з центральноєвропейських дипломатів.

Другий європейський чиновник, чия країна більш агресивно налаштована щодо членства України, ніж США, сказав, що європейські союзники безпосередньо закликають Білий дім, щоб зробити шлях України якомога чітким.

Раніше в Альянсі повідомили, що допомога Україні буде в центрі уваги Саміту НАТО.

А генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на саміті НАТО не буде “жодних дат” для України.

Джерело