У Мінфіні розповіли, скільки грошей йде на оборону

У Мінфіні розповіли, скільки грошей йде на оборону

Фото: Генштаб ВСУ На оборону і безпеку йде понад половина держбюджету

Понад половина від усієї суми видатків держбюджету йде на забезпечення військових та правоохоронців, а також на їхнє озброєння та спорядження.

Протягом двох перших місяців 2024 року видатки загального фонду держбюджету на сектор безпеки і оборони становили 235,1 млрд грн. Про це у понеділок, 25 березня, повідомили у Міністерстві фінансів.

“Так, за січень-лютий 2024 року видатки загального фонду держбюджету на сектор безпеки і оборони становили 235,1 млрд гривень, або 55,4% від усієї суми видатків загального фонду держбюджету”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у лютому видатки становили 159,8 млрд грн.

Кошти були спрямовані на грошове забезпечення для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських, придбання військової, спеціальної техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту (шоломів, бронежилетів та іншого спеціального екіпірування), пально-мастильних матеріалів, продуктів харчування тощо.

Раніше повідомлялося, що видатки з держбюджету у лютому становили 274,6 млрд гривень. Це на 82,8%, або на 124,4 мільярда, більше, ніж у січні цього року (150,2 млрд грн). 

Нагадаємо, дефіцит державного бюджету України в січні впав до 14,9 млрд грн після зростання в грудні 2023 року до рекордних 285 млрд грн. А загалом за рік він сягнув понад 1 трлн грн.

Джерело